Кошарка: Велика победа Златибора у узбудљивом отварању АБА2 лиге

Кошаркаши Златибора победили су Војводину са 79:74 у првом колу АБА2 лиге на турниру у дворани Туристичко рекреативног комплекса Златибор у веома узбудљивом мечу који су оба тима одиграла у налетима. Чајетински тим је у последњих седам минута пружио праву нападачку рапсодију у којој су предњачили Американац Лакуинтон Рос који је са 31 поеном био најефикаснији, капитен Душан Кутлешић који је одлично отворио и затворио утакмицу, а велики допринос дао је Алекса Чабрило са две важне тројке којима је Златибор сустигао 11 поена предности Новосађана у последњем кварталу.

Екипа Страјина Недовића имала је подршку публике, која није испунила златиборску дворану, али је могла да прослави прву победу свог тима у сезони.

Сјајан меч одиграо је Американац Рос убацивши 31 поен уз шут за два 10/13, за три 2/5 и са бацања 5/5 и уз 11 скокова је скупио 43 индексна поена. Одличан меч одиграо је и Душан Кутлешић постигавши 19 поена уз осам асистенција док је млади Лазар Јоксимовић уписао девет поена и осам скокова. У новосадском тиму су по 17 поена постигли Петар Ракићевић и Николас Нил.

Златибор је имао одлично отварање меча и у раној фази друге четвртине је водио са 27:12. Ипак, после серије 15:0, Војводина је преузела контролу над утакмицом, све до последње четвртине када Златибор убације чак 32 поена. Домаћин турнира је дошао до тријумфа иако је имао слабији шут за три поена од противника (7/23 - 12/35), али је изгубио само седам лопти и промашио само једно слободно бацање (18/19)

Чајетински тим наредни меч игра у среду од 21 час против екипе Широког која је у првом мечу нове сезоне поражена од бањалучког Борца са 69:94. Првог дана турнира победу је још уписала Подгорица против Хелиоса резултатом 95:90.

На почетку меча Кутлешић је капитенски повео екипу и поентирао из препознатљивих продора. Екипа је добро контролисала и скок у одбрани и није дозвољавала течнију игру Новосађана па је после прве четвртине водила са 23:12 да би потом дошла до највећих плус 15 (27:12). Тада је уследио пад у игри Златибора па Војводина прави серију 15:0, уз серију тројки Нила и Зарића. Екипа Мирослава Муте Николића је у наставку контролисала меч, прилагодила се на поставке Златибора и постепено градила предност. У трећој четвртини у шутерску серију је ушао Петар Ракићевић, чија тројка у Чајетини за победу се још памти, а са четири поготка за три поена крчио је пут Воши ка тријумфу. Ипак, у последњем периоду, при највећем вођству за црвено - беле 49:60, покренула се екипа Златибора, а кључан допринос дао је Чабрило који је уласком са клупе убацио две тројке и екипа је повела са 66:63. Одличне потезе у тим моментима показао је и Милан Николић, који је са позиције крила био одличан у скоку, а погодио је и важне шутеве. Ипак, највише се истакао Рос, како продорима, тако и тројкама. Бивши студент Охајо стејта је био нерешив проблем за Беслаћа и Ракићевића и предност Златибора је расла, а публика је чак скандирала његово име. У финишу је свој арсенал поново показао Кутлешић, а најбољи период меча одиграо је и Немања Протић који је појачао игру у одбрани и поентирао из контранапада. На крају је Златибор славио победу са пет поена вишка.