Кошарка: Златибор дочекује Раднички после брејка у Краљеву

Детаљ са утакмице Слога - Златибор

Kошаркаши Златибора дочекују крагујевачки Раднички у уторак од 18 часова у дворани Спортског центра Чајетина у мечу 13. кола Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије, након веома важног тријумфа против Слоге у Краљеву.

Чајетински тим је на једном од најтежих гостовања у сезони славио са 70:66 захваљујући преокрету у другом полувремену. Имао је домаћи тим предност од 11 поена на полувремену, али се Златибор вратио у егал током трећег периода, да би у одлучујућим моментима убацио тројке којима је однео бодове из "српске Болоње".

Најефикаснији са 22 поена био је Душан Кутлешић и укупним индексом 28, док је Димитрије Николић постигао 16 поена уз седам скокова, а двоцифрен поентерски учинак имао је и Лакуинтон Рос са 11 поена уз осам ухваћених лопти.

Златибор је нанео Краљевчанима четврти пораз на домаћем терену, а пети у такмичењу. За екипу Страјина Недовића је ово била седма победа и сада има скор 7/5 са групом од шест тимова.

У тој групи је и крагујевачки Раднички, који је наредни противник Чајетинаца, у ванредном колу већ у уторак. Тим који предводи искусни Рашко Катић је до пре два кола био на челу табеле али су доживели два везана пораза, од Слободе у Ужицу и од Дунава код куће.