Кошарка: Златибор драматичном победом отворио такмичарску годину

Борба играча Златибора и Шибенке

Кошаркаши Златибор Моцарта победили су екипу Шибенке са 68:73 на гостовању у првом колу НЛБ АБА2 лиге. Чајетински тим је победом у драматичној завршници почео нову сезону.

Златибор је водио већим делом првог полувремена, али домаћин у чувеној дворани Балдекин серијом 8:0 на почетку треће четвртине прави преокрет. У напетој завршници екипа Страјина Недовића се опоравља од периода лоше игре и грешака па у последњих два минута везује неколико добрих потеза и у одбрани и у нападу и долази до великог тријумфа.

Најефикаснији у победи био је капитен Брано Ђукановић са 18 поена, док је два мање убацио новајлија Петар Вујачић. Свих својих девет поена је у четвртој четвртини постигао Бранислав Терзић, док је Милош Глишић уписао девет поена и 10 скокова.

За екипу Шибенке која је један од легендарних учесника старе југословенске лиге је 16 поена уз невероватних 17 скокова уписао Роко Сердарушић, док је центар Јосип Јукић имао 16 поена и 10 ухваћених лопшти, док је Филип Вујичић убацио 14 поена.

У другом мечу ове групе бањалучки Борац је у Љубљани савладао Илирију са 62:70. По повратку из Љубљане Златибор се окреће припреми локалног дербија са Слободом на отварању Кошаркашке лиге Србије, а меч се игра у Чајетини у недељу од 18 часова.