Кошарка: Златибор одбранио шампионску титулу!

Златибор шампион

Kошаркаши Златибора Голд гондоле одбранили су титулу првака Адмирал бет Kошаркашке лиге Србије победом над Чачком94 са 88:71 у последњем, 30. колу такмичења. Чајетински тим је са учинком од 22 победе и осам пораза другу годину узастопно најбољи тим прволигашког ранга.

У сјајној атмосфери коју су украсили трубачи, екипа Страјина Недовића је дошла до убедљивог тријумфа против чачанског тима који је у првој четвртини држао мећ у егалу.

Након почетног вођства гостију од 0:4, Златибор је пронашао препознатљив нападачки ритам, са великим бројем додавања која су отварала лаке позиције испод коша или отворене шутеве. Расположени Ђуран је повео ка двоцифреној разлици, а како је прво полувреме одмицало, тако је расла и разлика. После +15 на полувремену, Чачани су запретили са неколико везаних поена Ћурчића, али шутерски расположени Златибор је одбио налете и у финишу су прилику добили млађи играчи у оба тима.

Последњи звук сирене означио је почетак великог славља, силазак трубачког оркестра Дејана Јевђића на паркет, као и сликање са најмлађим навијачима који су и на овој утакмици били најгласнија подршка.

Најефикаснији у последњем мечу био је Брано Ђукановић са 14 поена, Филип Ђуран је свих 12 убацио у првом полувремену док су по 11 постигли Лазар Јоксимовић, Алекса Чабрило и Џордан Вотсон. У екипи Чачка94 је 14 поена убацио млади репрезентативац Ђорђе Ћурчић, а 12 је имао Американац Девон Денијелс, који се као и Никола Радовановић истакао са лепим закуцавањима.

Пехар и медаље ће екипи Златибора бити уручени на првој утакмици Суперлиге у Чајетини, а у доигравању за титулу првака Србије шампион КЛС-а ће играти у групи А са ФМП-ом, Спартаком и ОКК Београдом.

Златибор Голд гондола – Чачак94 88:71 (25:14, 25:21, 20:16, 18:20)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 500, судије: Обркнежевић, Весковић, Милојевић.

Златибор ГГ: Вотсон 11, Протић 9, Чабрило 11 Ђуран 12, Грубелић 9, Ђукановић 14 (4ас), Милошевић, Јоксимовић 11, Поњавић 3, Чорбић 2, М. Тејић 6 (6ск), Б. Тејић.

Чачак94: Радовановић 7, Ћурчић 14, Поповић 2, Пулијем 5, Татић 3, Тресач 6, Симовић 2, Мајсторовић 2, Пантић 2, Денијелс 12 (12ск), Ндиаје 4, Гуговић 12.