Кошарка: Златибор поразом отворио Суперлигу

Кошаркаши Златибора

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од ОКК Београда са 91:76 у првом колу Суперлиге Србије на гостовању. Чајетински тим је одиграо испод свог нивоа, иако је у неколико наврата имао добре поентерске серије.

Златибор је као освајач КЛС-а тако поразом отворио доигравање за првака државе. Гостујући тим је у дворани Мега фектори у првој четвртини парирао разиграним Београђанима, а на почетку другог квартала долази и до предности 27:28. ОКК потом прави серију 13:1 којом долази до двоцифрене разлике  и вођства 50:38 на полувремену. У наставку је екипа Вулета Авдаловића играла са више енергије и стигла до максималних +24 (69:45). Ипак, са погођеним тројкама, и бољим трчањем, Златибор смањује на 10 поена заостатка у последњем периоду, али није могла да направи велики преокрет.

Најефикаснији у чајетинском саставу био је Алекса Чабрило са 13 поена уз 3/4 у шуту за три поена, док је Александар Поњавић постигао 11 поена уз девет скокова, а исти учинак имао је и нови играч Душан Стојичић који је дебитовао на овом мечу. У победничком тиму је Андрија Јелавић постигао 19 поена, док је 17 убацио Стефан Миљеновић, а млади Никола Топић је скупио 13 поена и осам асистенција.

У следећем мечу Златибор ће поново бити гост, против екипе ФМП-а, са којом је заменио домаћинство. Тим из Железника је у првом колу победио Спартак код куће, док је у другој групи Војводина победила Металац, а меч Борца и Меге је одложен.