Кошарка: Златибор рутински против Дунава чува прво место

Утакмица Златибора и Дунава

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Дунава у 21. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену у Спортској дворани Чајетина. Чајетински тим је рутински оправдао улогу фаворита и задржао предност као лидер такмичења.

Домаћи састав је у добром ритму отворио утакмицу са препознатљивим нападачким решењима, а екипу су погођеним тројкама добро повели капитен Протић и Грубелић. После пет минута игре Златибор је водио са 20:8 што је разлика коју је имао током првог полувремена. Тренер Страјин Недовић је одржавао добар ритам у игри са изменама, а гости нису успевали да смање разлику на испод осам поена. Током меча минутажу су добили и резервисти Чорбић, Матовић и Милошевић који су такође дали свој допринос важној победи.

Најефикаснији од домаћих био је Немања Протић са 16 поена (5/7 за два, 2/4 за три) уз по четири скока и асистенције, Санди Грубелић је додао 14 поена (4/6 за три), а двоцифрен је био и Брано Ђукановић са 13 поена и четири додавања. Чајетински центар Лазар Јоксимовић је после МВП партије у прошлом колу убацио осам поена уз девет скокова. За екипу Дунава је 16 поена посигао центар Срђан Крсмановић, а 11 је убацио бивши играч Златибора Милан Вулић.

Чајетинци су дошли до 18. победе у лиги и на првом су месту са два тријумфа више од Металца. Са друге стране тим из Старих Бановаца је сада на учинку на шест победа и 15 пораза и наставља борбу за опстанак. У следећем колу Златибор гостује ОКК Београду наредног викенда.

Златибор Голд гондола – Дунав 73:59

Спортска дворана Чајетина, гледалаца 250, судије: Милојевић, Илић, Сибиновић.

Златибор Голд гондола: Протић 16 (4 ас, 4 ск), Чабрило 5, Ђуран 4, Грубелић 14, Ђукановић 13 (4ас), Милошевић, Матовић 2, Јоксимовић 8 (9ск), Поњавић, Чорбић 2, М. Тејић 9, Б. Тејић.

Дунав: Пашајлић, Вулић 11, Добрић 2, Малиџан 9, Октај 2, Ковачевић 3, Миљковић 8, Грковић 8, Прокопић, Крсмановић 16, Дрекаловић.