Кошарка: Златибор са убедљивом победом отпутовао из Београда у Сарајево

кошарка

Кошаркаши Златибора победили су ОКК Београд резултатом 106:68 на гостовању у 14. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије

Двоцифрена предност из прве четвртине само је најавила убедљив тријумф Чајетинаца. Ишла је разлика и до 44 поена, а домаћи тим није имао шансе за повратак.

Велика разлика омогућила је да сви играчи добију минутажу, а најефикаснији са 15 поена био је Тадија Тадић и шест скокова, док су поентерски двоцифрени били још Душан Kутлешић (14), Немања Протић и Лакуинтон Рос (13), Санди Грубелић и Филип Ђуран (10).

Одмах по завршетку утакмице, екипа је отпутовала у Сарајево где у уторак од 18 часова игра прву од три утакмице трећег турнира АБА2 лиге. Потом ће у четвртак од 15 часова Златибор играти против Рогашке, а у суботу од 12 часова против Пелистера.

ОКК Београд - Златибор 68:106 (18:30, 16:28, 13:24, 21:24)

ОКК Београд: Пауновић 3, Богавац 5, Кобзистји 13, Милутиновић 3, Митровић 5, Ковачевић 11, Грбовић 9 (8ск), Лабовић, Сладоје, Брекић 4, Вучуровић, Мишикић 15.

Златибор: Протић 13, Чабрило 3, Аџић 7, Кутлешић 14, Грубелић 10, Весовић, Ђуран 10, Јовановић 5, Јоксимовић 9, Тадић 15, Николић 7, Рос 13.