Кошарка: Златибор шампионски у Крагујевцу (видео)

Кошаркаши Златибора против Радничког

Кошаркаши Златибора победили су Раднички са 95:88 на гостовању у Крагујевцу у 28. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. Овај меч није имао резултатски значај за чајетински тим који је раније обезбедио шампиопнску титулу, али је тријумфом онемогућио спекуалције о регуларности такмичења с обзиром да се Раднички бори за опстанак.

Екипа Златибора имала је заостатак од 19 поена у првој четвртини када су домаћини одлично шутирали за три поена. И поред великог заостатка, екипа Страјина Недовића је остала смирена, са седам играча који су добро извршавали своје задатке у нападу, али је шутерско расположење Крагујевчана довело до резултата 58:43.  Ипак, у другом полувремену се слика потпуно мења, Раднички је убацио само једну тројку, након 12 у првих 20 минута. Са друге стране, Чајетинци су задржали препознатљив нападачки ритам са разноврсним решењима и у четвртој четвртини сигурно прешли у вођство које су задржали без неизвесне завршнице.

Најефикаснији је са 27 поена и седам асистенција био искусни плејмејкер Немања Протић, док је капитен Душан Кутлешић одиграо свих 40 минута и постигао 24 поена уз девет скокова. Сваки секунд на паркету је провео и Санди Грубелић који је убацио 13 поена, а Крагујевчанин Димитрије Николић је у свом граду постигао 12 поена уз седам скокова. За Раднички је дабл - дабл са 22 поена и 10 скокова имао искусни Рашко Катић

У наредном мечу Златибор дочекује ОКК Београд, у суботу 2. априла од 18 часова у Спортској дворани у Чајетини.

Раднички – Златибор 88:95 (35:18, 23:25, 15:26, 15:26)

Дворана: Језеро, судије: Арсенијевић, Пецељ, Милојевић.

Раднички: Думић 11, Ђерасимовић 11, Недељковић 15, Томашевић, Катић 22 (10ск), Вељовић 3, Раичевић 13, Даутовић 10, Станковић 3, Станојевић.

Златибор: Протић 27 (7ас), Чабрило 8, Кутлешић 24 (9ск), Грубелић 13, Ђуран 7, Јовановић, Јоксимовић, Тадић 4, Николић 12.