Кошарка: Златибор се победом представио домаћој публици (видео)

Златибора постиже кош против ОКК Београда

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су ОКК Београд са 103:97 у другом колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије и првом мечу у овој сезони на домаћем терену у Чајетини. У сјајној утакмици са великим бројем поена, погођених тројки, преокрета и индивидуалног квалитета играча, Чајетинци су дошли до друге победе у лиги и одличног почетка одбране трофеја.

Публика у Чајетини могла је да ужива у лепој кошаркашкој представи у којој је виђена велика борба браниоца титуле и младог тима пуног талента.

Домаћи су добро отворили меч и средином прве четвртине стекли осам поена вишка ношени новим капитеном Ђукановићем који нападачки одлично почиње меч. Ипак, Београђани су показали са каквом перспективом располажу јер се разиграном Марковићу придуружује и брзи плеј Мушицки, па овај тандем саиграча из јуниорске репрезентације Србије која је летос освојила Европско првенство прави Златибору велике проблеме. Чајетинци су примили по 30 поена у прве две четвртине и са заостатком 51:60 одлазе на полувреме.

Ипак, после паузе, Златибор долази до кључног преокрета у којем је велику улогу одиграо центар Николић са девет поена у кратком року. У трећој четвртини, тим Страјина Недовића je имао серију 28:7, којом је анулирао минус од 12 поена, колико су највише направили гости, уз значајно побољшану одбрану. У последњој четвртини предност је одржана тројкама које су погађали Лјутић, Ребец, Ковачевић и Вујичић, иако је ОКК држао прикључак невероватном прецизношћу у шуту за три са 59% успешности.

Најефикаснији у победи био је Брано Ђукановић са 22 поена, од тога 20 у првом полувремену, сјајан је био и плеј Јуре Шпан са 15 поена и чак 14 асистенција, а добру игру словеначког тандема употпунио је Јан Ребец са 19 поена, док је Белорус Витали Лјутић свих 13 кошева убацио у другом полувремену. И Виктор Ковачевић се лепо представио са осам поена и пет скокова уз добру игру у одбрани.

За екипу Вулета Авдаловића, који није могао да рачуна на два играча због повреда, је 20 поена уз девет асистенција уписао Андреј Мушицки, док је Ужичанин Богољуб Марковић убацио 19 поена уз седам скокова.

Пред Златибором је сада први турнир АБА2 лиге у Суботицу где ће у понедељак играти против ТФТ Скопља, а у среду против Шибенке.

Златибор Голд гондола – ОКК Београд 103:97 (30:30, 21:30, 28:10, 24:27)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 320, судије: Јевтовић, Станковић, Вујовић.

Златибор ГГ: Милошевић, Лјутић 13 (6ск), Ђукановић 22, Николић 9, Матовић, Смиљанић 3, Шпан 15 (14 ас), Ковачевић 8, Вујичић 3, Ребец 19, Чорбић, Стојичић 11.

ОКК Београд: Некић 5, Марковић 19 (7ск), Вукчевић 14, Крофлич 16, Пауновић 6, Драгојевић, Павловић 4, Ђуловић, Пантелић 13, Мушицки 20 (9ас).