Кошарка: Златибор у победничком ритму

Млади Јоксимовић у дуелу са ветераном Катићем

Кошаркаши Златибора победили су Раднички са 91:79 у 13. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Чајетинсски тим је дошао до треће узастопне победе, шесте у последњих седам мечева и то против екипе из горњег дела табеле.

Златибор је тријумф обезбедио са две серије, у првој четвртини када је повео са 18:2 и у четвртој када је од изједначења Радничког на 62:62, домаћи тим направио серију 20:4.

Одличан меч поново је одиграо капитен Душан Кутлешић који је био најефикаснији у победничком саставу са 22 поена уз 10 ухваћених лопти, са погоцима у кључним моментима. По 15 поена убацили су центар Димитрије Николић и Лакуинтон Рос који је меч завршио раније због искључења, а поен мање постигао је Филип Ђуран уз осам ухваћених лопти.

За Раднички је 16 поена постигао ветеран Рашко Катић, а у Чајетини је поново наступио тандем бивших играча Златибора, Бојан Станојевић је убацио девет поена, Стефан Митровић шест.

Играчи у белим дресовима сјајно су отворили меч и поенима из контранапада стекли двоцифрено вођство. Одбрана је одлично функционисала и Крагујевчани су у првој четвртини убацили само пет поена, из два шута уз слабе проценте. Ипак, у дргом кварталу гости су успорили темпо и дошли до бољих решења у нападу, али Чајетинци су на великом одмору водили са 38:29. У трећем периоду је Златибору све више проблема правио искусни Катић који је поентирао испод самог коша. Са друге стране, ритам у игри домаћих није падао ни када су улазили играчи са клупе. Американац Рос је добро проналазио решења у игри лицем ка кошу, али је после дуела и расправе са Станојевићем искључен јер је пре неспортског фаула добио техничку. Низом поена крунисаним тројком Илића Раднички је изједначио на 62:62 почетком последње четвртине. Ипак, Златибор је одговорио серијом од шест поена младог Лазара Јоксимовића што је покренуло екипу на ново резултатско одвајање. Поново је тешке шутеве погађао капитен Кутлешић и обезбедио разлику, па су шансу добили и играчи са малом минутажом.

Екипа Страјина Недовића сада има учинак од осам победа и пет пораза и од осталих утакмица зависиће пласман поссле 13. рунде. У наредном колу Златибор гостује ОКК Београду, а потом следи учешће на трећем турниру АБА2 лиге у Сарајеву од 14. децембра.

Златибор - СПД Раднички 91:79 (18:5, 20:24, 24:27, 29:23)

Дворана: Спортски центар Чајетина, гледалаца: 250, судије: Арсенијевић, Ћалић, Живковић.

Златибор: Протић 5 (5ас), Чабрило 4, Аџић 2, Кутлешић 22 (10ск), Грубелић, Весовић, Ђуран 14, Јовановић, Јоксимовић 8, Тадић 6, Николић 15, Рос 15.

СПД Раднички: Илић 7 (8ск), Думић 14 (5ас), Ђерасимовић 7, Недељковић 9, Томашевић, Станковић, Катић 16, Вељовић 3, Митровић 6, Раичевић 5, Даутовић 3, Станојевић 9.