Кошарка: Златибор убедљив пред Куп, поклон за бившег капитена

Кутлешић у продору против Динамика

Кошаркаши Златибора савладали су Слодес 114:84 у 23. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Чајетинци су оправдали звање фаворита против последњег тима у лиги, што је добра увертира за Куп Радивој Кораћ.

Пред почетак утакмице председник КК Златибор Рајко Пелверовић поклонио је уметничку слику играчу Слодеса Богдану Ризнићу, који је четири године играо за чајетински тим, а прошле сезоне био је и капитен.

Гости из Београда су отворили меч са четири узастопне тројке што им доноси почетно вођство. Ипак, карактеристични продори капитена Кутлешића покренули су домаћи састав који уз неколико украдених лопти прелази у вођство. Нападачки ритам који имају на већину утакмица у Чајетини су играчи Златибора поново успоставили донео је велики број поена и двоцифрену предност после првог квартала (36:22). Ипак, играчи Слодеса су били веома добро шутерски расположени у првом полувремену јер су убацили 11 тројки из 18 покушаја, па су се одржавали на око 10 поена разлике.

У трећој четвртини Чајетинци су задали коначан ударац "фењерашу". Успели су да се одвоје да великој разлици и да је држе до краја меча, а до изражаја је дошла и шира ротација и већи број расположених кошаркаша. Слодес је у других 20 минута убацио још само две тројке, а Златибор је имао и 11 скокова више чиме је уписао убедљиву победу.

Најефикаснији је био капитен Душан Kутлешић са 24 поена и индексом 31, а минутажу је искористио и Стефан Аџић убацивши 20 поена, док су по 14  убацили центри Димитрије Николић и Лазар Јоксимовић, као и Санди Грубелић. Тадија Тадић је поред девет поена поделио и 11 асистенција. Ни на овом мечу није било Лакуинтона Роса, за ког ће се ускоро знати колико ће одсуствовати због повреде.

За екипу Слодеса која је доживела 20. пораз истакао се Стефан Миљеновић са 21 поеном, 17 је додао Душан Хукић, док је Ризнић убацио девет поена уз пет скокова.

Ово је била девета узастопна победа у КЛС-у за Златибор, и то после АБА2 турнира у Бања Луци где је уписана победа и два везана пораза. Скор 14/5 је најбољи у лиги, али Динамик је на првом месту јер је одиграо све утакмице, 23 кола.

Екипа Страјина Недовића у среду путује у Ниш где ће у четвртак од 21 час одиграти утакмцу четвртфинала Купа Радивој Кораћ против Меге.

Златибор - Слодес 114:84 (36:22, 28:31, 23:10, 27:21)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 300, судије: Матић, Богојевић, Живковић.

Златибор: Протић 3, Чабрило 5, Аџић 20, Кутлешић 24 (4ул), Грубелић 14, Ђуран 9, Јовановић 2, Јоксимовић 14 (9ск), Тадић 9 (11ас), Николић 14.

Слодес: Јоцић, Анђушић, Ђорђевић 11, Миљеновић 21,С.  Кнежевић, Ризнић 9, В. Кнежевић 6, Нешовић 11, Хукић 17, Караџић 9.