Кошарка: Златибор убедљив у првом мечу после паузе

Кутлешић на мечу са Колубаром

Кошаркаши Златибора победили су Колубару резултатом 108:76 у 21. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије и на убедљив начин одиграли прву утакмицу у 2022. години, прву после месец дана паузе.

Меч је решен већ у првој четвртини када је домаћи састав направио серију 18:0, повео са 20:2 и после првих 10 минута водио са 36:12. Колико су се играчи Страјина Недовића ужелели кошарке видело се по добром кретању, одличним процентима шута (55% за три), а разлика је ретко падала испод 30 поена.

Сви играчи који су наступили су се уписали у стрелце, а најефикаснији је био Санди Грубелић који је 18 од својих 20 поена убацио у првих 10 минута. капитен Душан Кутлешић је постигао 19 за индекс 24, док је Тадија Тадић убацио 17 поена,а центар Димитрије Николић је скупио 15 поена и осам скокова. Први кош  у новој години за Златибор је убацио Лазар Јоксимовић који је на крају имао укупоно осам поена и шест скокова.

У екипи Колубаре која није успела да поново изненађење као против Младости у среду је најефикаснији био Матеја Тодорић са 24 поена, док је 15 убацио добро познати ривал из дреса Прибоја Сеад Хаџифејзовић.

Да подсетимо, Златибор је одиграо тек 17 од 21 планираног кола и има 12 победа и пет пораза, што је по проценту најбољи учинак у лиги. Према распореду, у наредном колу се Златибор састаје са екипом Металца у Ваљеву, а потом га очекује четврти турнир АБА2 лиге у Бања Луци.

Осим што је чајетинска дворана поново била солидно испуњена, утакмица се могла испратити и на каналу Дигитал скор а пренос је први пут реализован са роботизованим камерама које су недавно постављене у дворани.