Кошарка: Златибор убедљивим поразом елиминисан са завршног турнира АБА2 лиге

Кошаркаши Златибора неуспешни у дуелу са Подгорицом

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од Подгорице са 89:64 у плеј-офу НЛБ АБА2 лиге на финалном турниру који се одржава у Домжалама у Словенији. Веома лошом утакмицом Чајетинци су на првом кораку елиминисани из одбране титуле.

Лоша форма која је била приметна у претходним мечевима је виђена и у Домжалама јер је Златибор одиграо веома лошу утакмицу, и одбрамбено и нападачки. Већ од отварања је било јасно да су Подгоричани на знатно вишем нивоу, и у психолошкој припреми и у борбености и у кошаркашким елементима.

Најефикаснији у победи био је Лука Богавац, син тренера Небојше Богавца, са 20 поена, док је 19 убацио Селим Фофана. У чајетинском тиму је 17 поена убацио Џордан Вотсон, један мање је имао Брано Ђукановић, а двоцифрен је био још капитен Немања Протић са 14 поена.

Златибор  кошмарно почиње одбрану титуле јер Подгорица четвртфинале отвара серијом  13:0. Чајетинци су били веома слаби и у одбрани и у нападу, а седам од 14 поена у првој четвртини су постигли са линије пенала. Црна серија наставља се у другом полувремену јер Лука Богавац, Војиновић и Бејурст сјајно воде игру свог тима, погађају шутеве из даљине, док се нападачка криза Чајетинаца наставља. Златибор је пуних 10 минута остао без поготка из игре и Подгорица води са 36:15. Ипак, тим Страјина Недовића долази до боље нападачке продукције, поенима Протића и Ђукановића праве серију 14:2 и на велики одмор одлазе са подношљивих  минус  девет, 38:29.

Црногорски представник одбија налетеи тројкама чува двоцифрену предност. Средином трећег периода Ђуран бива искључен након негодовања због судијске одлуке, што је додатно пореметило браниоца титуле, а Подгорица пред последњу четвртину води 64:46. До краја је трећепласирана екипа из лигашког дела задржала велику разлику, а поентерском серијом истакао се Швајцарац Фофана.

За Златибор је готово учешће на завршном турниру регионалне лиге, а пред екипом је последње коло Кошаркашке лиге Србије против Чачка94, где победа доноси титулу у домаћем првенству.