Кошарка: Златибор везао пету победу, Ковачевић МВП

Сјајна партија Ковачевића у Лесковцу

Кошаркаши Златибора победили су Здравље у Лесковцу резултатом 91:98 у трећем колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије и тако наставили низ без пораза од почетка сезоне. Чајетински тим остаје на врху прволигашке табеле и после захтевног гостовања.

Екипа Страјина Недовића је до тријумфа у дворани Дубочица дошла захваљујући преокрету у трећој четвртини и серији 16:0. Здравље је у првом полувремену  водило и са девет поена разлике у два наврата, али Златибор није дозволио двоцифрен минус упркој слабијој одбрани и контроли скока. Расположени Ковачевић је својом енергијом и покретљивошћу правио проблем домаћима, и доноси изједначење после две везане тројке Ребеца. Налет Златибора није зауставио ни прекид због поправљања мрежице, а вођство гостију у последњој четвртини сачували су прецизни напади којима се прикључује и капитен Ђукановић

Најефикаснији у победи био је управо Виктор Ковачевић са 29 поена и индексом 40, а сјајна партија крилног центра донела му је звање најкориснијег играча кола. За прву победу после два везана пораза у Лесковцу 20 поена и пет асистенција додао Јан Ребец, a Димитрије Николић постигао 13 поена и шест скокова. Чајетинцима је највише проблема правио лесковачки Американац Зекери Харви са 24 поена, али је Здравље ипак доживело други пораз у сезони.

Златибор је на првом месту табеле са максималним учинком после прва три кола КЛС-а. Рачунајући и АБА2 лигу, чајетинска екипа је везала пет такмичарских победа од старта сезоне, а следећи противник је земунска Младост у домаћој лиги, а меч се игра у суботу од 18 часова у Спортској дворани у Чајетини.