Кошаркаши хватају задњи воз

У 8. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора савладали су на свом паркету Прву петолетку из Трстеника са 82-76. Други тријумф у сезони, остварен над директним конкурентом из доњег дела табеле, додатно добија на значају када се зна да у домаћем тиму није било двојице првотимаца, Мајсторовића и Дидановића. Утакмицу сезоне одиграо је Тмушић, који је са 27 поена (5 тројки) и 2 блокаде био најефикаснији у домаћем саставу, а истакли су се још Кнежевић са 26 поена, Радојичић са 16 и Смоловић, који је остварио 12 скокова. Код гостију, најефикаснији су били Парлов и Радојичић са по 22 поена. Први период меча обележио је велики број грешака са обе стране. Гости су веома добро затворили прилаз свом кошу, тако да су играчи Златибора углавном постизали поене помоћу шута са дистанце. Највише проблема домаћем саставу у овом периоду задавао је Парлов, који је изнудио велики број прекршаја. Прву четвртину, гости су решили у своју корист са 12-14. У наставку, тим из Трстеника је одржавао вођство, поново највише захваљујући Парлову, који је у првом полувремену постигао 18 поена. Ипак, да гости не стекну озбиљнију предност, постарао се Тмушић, практично једини расположени играч домаћих у овом делу меча, који је у другој четвртини постигао чак 17 поена (од чега три тројке). Треба истаћи и то да су гости у овом периоду прилично брзо изашли из бонуса, после само 3,5 минута игре. У последњој секунди првог полувремена, Кнежевић је погодио полагање за 33-34, резултат којим се отишло на одмор. Трећа четвртина одлучила је победника овог меча. Домаћи тим је веома брзо, серијом 6-0 преокренуо резултат и повео са 39-34. Тмушић у наставку меча није био превише ефикасан, али су се зато разиграо трио Смоловић-Кнежевић-Радојичић, који је пресудно утицао да Златибор у овом делу стекне предност коју ће, испоставиће се касније, сачувати до самог краја. Радојичић је у овој четвртини постигао 12 поена, док је Смоловић доминирао у свом рекету, забележивши 7 скокова. На крају треће четвртине, Златибор је имао предност од 60-54. У последњој деоници, гости су успевали да остану у мечу највише захваљујући тројкама Сарића и Радојичића, али је тада креатор игре Златибора, Кнежевић, преузео највећи део одговорности на себе и спречавао да његов тим испусти стечену предност. У последњи минут, Златибор је ушао са предношћу од 75-71, тако да су домаћи играчи тада зналачки трошили време и приморавали противнике на прекршаје. У пенал завршници, неизвесност је унео Барлов, који је погодио тројку за 79-76, али је у пресудним тренуцима Кнежевић ипак био прецизан са слободних бацања, за коначних 82-76. Овим тријумфом, Златибор се на табели изједначио управо са Првом петолетком, тако да обе екипе имају скор од по две победе и шест пораза. У наредном колу, 3. новембра, тим из Чајетине ће гостовати у Пријепољу, где ће одмерити снаге са екипом Милешевца. КК Златибор – КК Прва петолетка 82-76 (12-14, 21-20, 27-20, 22-22) Дворана: Спортска дворана у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 27 ( 5 тр, 2 бл.), Пантовић, Минић, Чорбић 3, Кнежевић 26, Милутиновић, Ковачевић, Смоловић 5 (12 ск), Драговић, Рајовић, Стаматовић 5, Радојичић 16. Тренер: Владан Калоперовић КК Прва петолетка: Сарић 11 (3 тр.), Ашанин, Гаровић, Парлов 22 ( 4 тр.), Пештерац, Нинковић, Радојичић 22 (4 тр.), Лазић 2, Јаковљевић 3, Живковић 12