Кошаркаши Златибора победили Дунав (видео)

У мечу 5. кола Суперлиге кошаркаши Златибора су на свом паркету савладали екипу Дунава са 86:66.

Треба истаћи да су Чајетинци на овој утакмици били ослабљени неиграњем повређеног Крста Бјелице, а значајну минутажу имали су резервисти.

Тимови су меч почели "у егалу", да би Маројевић серијом поена (погодио и тројку) донео свом тиму вођство 17:9. Већ до краја четвртине предност домаћих била је двоцифрена (24:14). Друга деоница је практично отклонила све дилеме- домаћи су појачали одбрану (забележили две блокаде), а прецизни у шуту споља били су Ризнић и Павловић, тако да је Златибор на полувремену водио са 45:24, а пред последњу деоницу са 68:38.

У домаћем тиму најзапаженији су били Никола Павловић (14), Богдан Ризнић (13 поена за 14 минута у игри) и Стефан Крстајић (11). Код гостију двоцифрени су били Младен Грушановић и Немања Жигон (по 14 поена).

КК Златибор: Смоловић 6, Рондовић 9, Чорбић 7 п. 5 ск, Воркапић 7 п. 5 ск, Весовић 4, Николић 5 п. 6 ск. 6 ас, Ризнић 13, Маројевић 5, Павловић 14, Бабовић 5, Крстајић 11. Тренер: Страјин Недовић

КК Дунав: Миљковић 2, Белоица 5 п. 6 ск, Грушановић 14, Ивић 4, Жигон 14, Планић, Боровић 4, Шућов 3, Шишић 7, Ковачевић 6, Ћирковић 3, Драшковић 4. Тренер: Митар Ашћерић