Кошаркаши Златибора поражени у Белегишу

ДУНАВ-ЗЛАТИБОР 86:78 (21:18,18:18,28:13, 19:29) Дворана у Белегишу. Гледалаца: 250 Судије: Арсић, Новаковић, Пекез

Дунав: Жигон, Сочанац 11, Рудан , Зорчић 12(индекс 25), Турукало 7, Кавурин 5, Вуковић 23, Поповић 18,Миљковић, Мајсторовић 10, Дугошија Златибор: Тмушић 5, Пековић 8, Нумановић 8, Васић 13, Петронијевић 5, Мајсторовић 3, Ђуричић, Смоловић 2, Марић 11, Мићевић, Ђокић 23 (индекс 28)

Екипа из Старих Бановаца, која утакмице игра у малој дворани основне школе у Белегишу, још једном је, овај пут као домаћин , савладала екипу из Чајетине.У веома динамичној игри Дунав је имао константну предност, играо чвршће и као да је више желео победу.Играчи Златибора изгубили су чак 15 лопти, имали 10 скокова мање и изузев Ђокића у последњем периоду није било посебно расположених играча. Код домаћина су се истакли Вуковић,Поповић и Зорчић.Због повреде Мићевић није улазио у игру и то је био велики хендикеп за Златибор. У првом периоду играло се изједначено а Пековић је на истеку десетог минута покушао за три поена али није успео.У другом периоду чинило се да Златибор може да дође до победе али доста грешака и неке одлуке судије Арсића утицале су да остане предност домаћина од три поена.И опет је Пековић покушао да изједначи али је лопта стигла само до првог обруча.Када је Тмушић тројком изједначио на почетку другог полувремена нико од малобројних навијача Златибора није очекивао да ће домаћин трећи период добити са чак 15 поена предности.Распала се игра Златибора у том периоду, није било скока под својим кошем а ни зонска одбрана није функционисала.Велика енергија играча Дунава и подршка навијача носила их је ка победи. Ипак у последњих десет минута разиграо се Ђокић и повукао саиграче тако да је на шест минута пре краја Дунав водио 70:64 а судије нису судиле очит фаул над Нумановићем.И тада је судија Пекез доделио техничке грешке Нумановићу и тренеру Јаћимовићу и Златибор није успео да стигне до преокрета. Пре тога је због приговора и Петронијевић добио техничку.Појавила се мала шанса на минут пре краја при резултату 82:76 али није било моћи код играча из Чајетине да ураде нешто више. Дунав се овом победом потпуно умешао у борбу за виши ранг а Златибору остаје да пре свега победама код куће обезбеди сигуран опстанак у друголишком друштву.