Куп пријатељства 2019: Војводина и Партизан у финалу

Финалисти другог "Купа пријатељства" на Златибору су Војводина и Партизан. Новосађани су победили можда и првог фаворита такмичења, загребачки Динамо, док су се црно-бели пласирали у друго узастопно финале, реванширавши се Сарајеву за прошлогодишњи пораз у борби за трофеј. Војводина- Динамо 1:0 (1:0) У веома садржајном дуелу Новосађани су славили ефектним голом Богдановића у 11. минуту, када је послао лопту са 20 метара у горњи леви угао противничког гола. Оба тима су у наставку створила по неколико добрих прилика за гол. Партизан-Сарајево 2:0 (1:0) Црно-бели су повели у 20. минуту, када је Вујановић главом послао лопту у мрежу ривала, а предност је почетком другог полувремена дуплирао Станојловић, који се најбоље снашао после корнера. Могли су Београђани до краја меча постићи још два гола, али нису искористили прилично озбиљне шансе.   Финале ће се одиграти у недељу, од 13 часова, на "Швајцарији".