Куп пријатељства: Други дан некомплетан због кише (видео)

Други дан међународног турнира „Куп пријатељства“ за фудбалере до 18 година на теренима Спортског центра Чајетина и хотела Палисад није комплетиран због јаке кише. Најпознатији клубови бивше Југославије и гости из Италије, Шпаније, Турске и Мађарске такмичиће се до недеље 10. јуна, а преноси мечева су на ТВ Спорт клуб.

На отварању другог дана такмичења на "Купу пријатељства" загребачки Динамо савладао је подгоричку Будућност са 2-0, у мечу који је данас настављен, после јучерашњег прекида због невремена.

Меч између Партизана и Жељезничара могао је у битној мери одредити ко ће из ове групе у полуфинале, пошто су оба тима славила у првом колу. После првог полувремена није било голова, Партизан је у финишу имао шансу, али је покушај Милосављевића "Пањенком" из пенала осујећен, па је остало 0:0.

Еспањол је против Вардара у два наврата долазио до вођства, головима Серђија Ровиралте у 25. и Ђофреа Карераса у 46. минуту, док је гол за скопски тим постигао Јовица Радевски у 30. минуту. Килиан Кабреро Хил је у завршници меча крунисао контранапад свог тима за коначних 3-1.

- Хтели смо да ми будемо тим који контролише утакмицу, знамо да су нам ривали добро организоване екипе у одбрани. Нисмо имали много времена за одмор, пошто смо јуче играли последњи меч дана, али имамо играче који су добре атлете и који су спремни за овакав турнир- каже Видал Палома Видал из стручног штаба Еспањола.

[easy_image_gallery gallery="174"]

У овој групи Удинезе је изгубио шансе за пласман у полуфинале пошто је поражен од Олимпије са 1:0. Стрелац јединог гола за "змајчеке"био је високи везиста Вребац у 43. минуту.

Без шанси је и Фенербахче, који је у Б групи поражен од Видеотона са 1-0. Једини гол постигао је Ерик Галач, али је нападач мађарског тима Балинт Хорват учинио "медвеђу услугу" свом тиму пред последње коло, пошто је у самом финишу искључен због ударања противничког играча.

Црвена звезда је и после другог кола без победе јер је одиграла нерешено са Осијеком 2:2. Црвено - бели су повели голом Пулетића после одличног ударца из даљине у деветом минуту. Осијек је у наставку заиграо боље и дошао до преокрета почетком другог полувремена. Најпре је изједначио нападач Дурдов, а потом је погодио и Сушић после грешке голмана. Београђани су успели да изједначе када је 10 минута пре краја главом погодио Купусовић.

Спал је водио са 1-0 на полувремену против Сарајева, али је меч прекинут због јаког пљуска и биће настављен сутра.

Због натопљених терена одложена су преостала два меча данашњег програма, Динамо-Војводина и Удинезе- Будућност.