Синоћ је у библиотеци Специјалне болнице Чигота представљена књига „Лекари“ професора доктора Горана Милашиновића. Реч је о осам приповедака кроз које се преко потресних и истинитих прича руше митови о лекарима. Програм је водила мр Мирјана Црнчевић из Библиотеке "Чигота".
Збирка приповедака „Лекари“ говори о људима који су се припремали за најхуманији и најплеменитији позив, али су појединци временом изгубили компас којим их води Хипократова заклетва и постајали слични било којим порочним људима у било ком послу. Уједно, ова књига говори и о онима који не желе да буду само статистичка бројка неизлечених или наизглед успелих операција са смртним исходом.
„Живим у свету медицине и зато су јунаци лекари“, каже аутор књиге, др Горан Милашиновић. „Моје главно занимање јесте људска душа, људски карактери, човек заправо у свим својим издањима, посебно психолошким. Мислим да човека није могуће упознати гледајући само на оно што један другом говори, оно што је нека врста племенитости, доброте, пристојности у понашању, него да баш људске мане јесу оно што даје праву слику о човеку. Спознати човека је могуће ако погледаш испод те површине воде где се налзи оно што је у Пандориној кутији, и ова књига јесте о ономе што се налази у њој“.
Читалчачку публику ускоро очекује нови роман синоћњег госта. Нова верзија рукописа Горана Милашиновића, која носи радни наслов „Расцепи“, је завршена и изаћи ће ускоро у „Лагунином“ издању а говори о пет наших атомских физичара који су били изложени високом радиоактивном зрачењу током експеримената у Винчи 1958. године и њиховим хуманим спасиоцима из Француске.
Хуманост није прецењена вредност која се може понаћи у прошлим временима у којима су људи били племенитији, или на просторима далеко од овог на којем бивствујемо. То је вредност која се негује, али су појединци ти који у извесним трагичним околностима и безнађу преузимају вођство и враћају веру у људе и живот, чврсто верује у то овај лекар и писац.Мирјана Ранковић Луковић, www.zlatiborpress.rs