Лични рекорд и прво место за Радишића

Радишићев нови успех

Параатлетичар са Златибора Александар Радишић освојио је прво место на Отвореном првенству Хрватске у Пули постављањем личног рекорда од 31,23м у бацању чуња у категорији Ф-51.

Друго место освојио је још један репрезентативац Србије Филип Граовац са резултатом 28,91 док је трећи био Чех Михал Енге који је чуњ бацио 28,14м. На овом јаком атлетском такмичењу је било око 120 такмичара из Источне Европе.

Са овим резултатом Радишић је тренутно први на Светској ранг листи, а овакав хитац био би вредан олимпијске бронзе. Иначе, ово је било прво такмичење за чајетинског аса после првенства Европе у Пољској на ком је освојио треће место и остварио олимпијску норму, али због административне одлуке Савеза није путовао у Токио.