МОСИ 1. дан: Победе одбојкашица поправиле расположење, киша одложила мечеве

У преподневном програму првог дана МОСИ игара у Сокоцу спортисти Чајетине забележили су две победе у одбојци и одбојци на песку, реми у малом фудбалу и пораз у кошарци. Због јаке кише поподневни програм је померен.

Први су на терен изашли представници у малом фудбалу и у веома узбудљивом мечу пуном преокрета одиграли нерешено 4:4 са екипом Плужина.

Чајетинци су рано примили гол, али недуго потом изједначује Марко Костадиновић. Чајетинска екипа долази и до предности из пенала после шестог фаула противника, а прецизан извођач је био голман Немања Кутлешић, који је у првом полувремену из тактичких разлога у игри био само током поседа лопте, а гол је чувао Мирко Меловић. Плужински тим долази до изједначења, поново из акције која није много обећавала, али је са друге стране Костадиновић прецизним ударцем сместио лопту у малу мрежу и својим другим голом донео вођство Чајетинцима на полувремену (3:2).

У наставку се екипа коју води Ратко Несторовић више одлучила за дефанзиву, али су имали одличне шансе из контранапада. После три ситуације „један на један“ у којима се истакао голман Плужина, стигло је ново изједначење. Играч црногорске екипе Дондић имао је бројне дуеле са Жељком Костадиновићем који су и обележили овај меч, а после једног успешног постигао је трећи гол. Убрзо су Плужине дошле и до вођства, што је размрдало Чајетинце да крену офанзивније за шта су награђени голом најмлађег члана Немање Стојановића који је поставио коначних 4:4. На овом мечу против тима који је на прошлим МОСИ играма остварио висок пласман играли су још Вујовић, Михаиловић, Љубојевић.

Следећи су наступили кошаркаши, који су трећу годину узастопно у првом колу играли против Нове Вароши. Као и у претходна два случаја, поново су доживели пораз, овај пут резултатом 51:34.

Екипа Душка Пантовића почетком прве четвртине била је у заостатку, и младим играчима Чајетине било је потребно време да одговоре вишим и искуснијим Нововарошанима. Преко Милекића, Радовића и Гавовића долазе до нападачке продукције, али је у одбрани и даље шкрипало, па примају три узастопне тројке, од тога две од Зечевића и на полувремену је било 30:20 за Нову Варош. У првом минуту другог полувремена, Чајетина прима шест везаних поена, што доноси недостижну разлику, коју су Чајетинци са два дебитанта – Лојаницом и Пећинаром, успели да ублаже до краја. Најефикаснији у Чајетини био је Матеј Гавовић са 10 поена. Кошаркаши следећи меч играју од 19:15 против Севојна.

Чајетина: Пећинар, Лојаница, Милекић 6, Радовић 8, Гавовић 10, Сапун 5, Драговић 5, Јевремовић. Нова Варош: Илић 4, Драгашевић 10, Дилипарић 4, С. Тртовић 2, Ј. Тртовић, Матовић, Зечевић 20, Бојовић 4, Сретковић, Милић 3, Лазић, Митровић.

Прве победе донеле су женске екипе, прво у одбојци на песку где су у првом колу савладале Ново Горажде са  2:0, по сетовима 21:14 и 21:12. Промењени састав за популарни „бич волеј“ чиниле су Ивона Туцовић и Милана Стојић која је повредила колено током првог сета, па је њено место у другом заузела Николина Павловић.

Успешан одбојкашки почетак заокружен је тријумфом у одбојци на бетону где је савладано Пријепоље, такође са 2:0 по сетовима 25:13 и 25:14. У другом колу екипа Станка Брашшанца игра против Ивањице.