МОСИ: Сребро у тенису и одбојци на песку, бронза у кошарци

Кошаркашка екипа на 59. МОСИ

На 59. Међуопштинским омладинским спортским играма у Ужицу селекција Чајетине освојила је још три медаље последњег такмичарског дана у суботу, 13. јула.

Кошаркашка селекција се опоравила од убедљивог пораза против Бајине Баште у полуфиналу и  у мечу за треће место је савладала Чајниче са 50:39. Екипу је на последњој утакмици водио млади Петар Кутлешић због породичних обавеза Душка Пантовића, а ово је прва медаља за Чајетину у кошарци после девет година када је освојено злато у Пожези.

У одбојци на песку је на крају освојена сребрна медаља јер су Аница Нинчић и сестре Анђела и Исидора Тошић изгубиле у финалу од Сјенице са 2:0. Ипак, настављан је низ освајања медаља у одбојци на песку јер су ово треће узастопне игре на којима исти састав игра финале.

Чајетина је стигла и до финала у тенису  где је ипак победила екипа Фоче са 2:0. Тим који су чинили Владимир Живановић, Стефан Рибаћ и Лазар Игњовић је тако дошао до најбољег резултата за Чајетину на МОСИ у тенису.

"Од раног детињства играм тенис на чајетинским теренима и била је част представљати Чајетину на Играма. Одлично смо одиграли с обзиром да ни мој тим ни ја нисмо баш у такмичарској форми. У финалу смо играли против момака који учествују на ИТФ-овима и на фјучерсима. Борили смо се и у финалу смо изгубили због мањка физичке спреме и мале неке нијансе су одлучиле у квалитету. Све у свему, јако смо задовољни,"

рекао је тенисер Рибаћ. Екипа у малом фудбалу је на крају освојила 10. место са по победом и поразом у групи за пласман. Одбојкашице су освојиле 11. место и турнир су завршиле победом.

Последњег такмичарског дана на такмичењу у спортском риболову екипа Чајетине коју су чинили Недељко Павловић, Златан Стојановић и Предраг Видановић је освојила 10. место са 11,5 сектор поена на такмичењу које је одржано на Врутцима.

Чајетина је тако учешће завршила са шест освојених медаља, две у пливању, по једна у планинанрској оријентацији, кошарци, тенису и одбојци на песку.