Најбољи стрелац лиге пресудио Златибору

Фудбалери Златибора поражени су од Радника у Сурдулици резултатом 1:2 у 29. колу Линглонг Суперлиге Србије. Чајетински тим погоршао је шансе за опстанак у лиги јер остаје на 21 боду и 18. месту, а екипа која је испред, Инђија, дошла је до победе против Рада.

Јунак победе Сурдуличана је са два гола био Милан Макарић, најбољи голгетер првенства, погоцима у 57. и 59. минуту. Једини гол за Златибор постигао је везиста Немања Крстић у 82. минуту.

Тренер Предраг Ристановић изменио је поставу, што је узроковано и проблемима са повредама код неколико играча. У првом полувремену гостујућа екипа је одржавала нерешен резултат, иако је Радник имао предност у поседу лопте и више шанси. Ипак, у наставку је одлични нападач Макарић са два брза гола довео Златибор у веома лош положај. Тада се тим Славољуба Ђорђевића више посветила дефанзиви, а Крстић који је ушао са клупе постиже леп погодак који доноси Чајетинцима наду да могу бар до бода. У 87. минуту је Златибор био најближи изједначењу, али је голман Костић лепом парадом одбранио ударац Вукића главом после цантрашута из корнера.

Радник - Златибор 2:1 (0:0)

Стадион: ФК Радник, судија: Дејан Максимовић.

Радник: Костић, Баиновић, Богдановски (од 65. Миловановић), Даноски (од 77. Стаменковић), Ђорђевић, Лукић (од 46. Орешчанин), Радмановац, Стевановић (од 23. Јокић), Стојановић, Суботић (од 65. Спасић), Макарић.

Златибор: Чубраковић, Јездимировић, Ламбулић, Момчиловић, Севић (од 71. Денић), Дашић, Живановић, Јањић (од 60. Петронијевић), Судар (од 71 Крстић), Богићевић (од 51. Елиомар), Вукић.