Најчитаније књиге у библиотеци Љубиша Р. Ђенић

За првих осам месеци текуће године у библиотеци Љубиша Р. Ђенић у Чајетини најчитанија је била књига “Љубавно писмо” Лусинде Рајли, док је нови роман Јелене Бачић Алимпић “Неки други живот” био на другом месту. Треће место је припало трилогији Саре Ларк о Новом Зеланду.

Занимљиво је поменути да су дела Лусинде Рајли веома читана у Чајетини, у прошлој години њен роман “У сенци маслине” је био на трећем месту по читаности, а претходни је био на другом месту у 2019. години. Ови подаци јасно показују и да Јелена Бачић Алимпић има верну публику јер су њени романи били међу најчитанијим и претходне две године.

Роман “Љубавно писмо” у Србији је објавила издавачка кућа Лагуна у марту ове године. Прича прати Џоану Хаслам амбициозну младу новинарку која има задатак да напише чланак о сахрани сер Џејмса Харисона, једног од највећих глумаца средине XX века. Припремајући текст Џоана открива мрачну причу о писму сер Џејмса Харисона чији је садржај очајнички скриван дуже од седамдесет година. Но, остаје питање ко ће први пронаћи писмо јер поред Џоане још неко тражи писмо и учиниће све да га први пронађе.

Што се тиче малих читалаца на првом месту је књига Јасминке Петровић “Мене је тешко не волети”, затим следи "Мушки дневник" Душана Пејчића и "Весела пошиљка" Гордана Милетића.

Нови роман Јасминке Петровић је занимљива прича о девојчици Нини и њеном љубимцу псу Крци. Нина је добра и симпатична девојчица која учи балет. Крца није савршен пас, често је непослушан и смотан. Али Крцу сви воле, јер њега је стварно тешко не волети.

Млађим читаоцима се такође свидео и серијал Мушки дневник где пратимо авантуре Стефана Луке, који мора да преболи развод родитеља, вршњачко насиље и наравно прве љубави.

Поред ових романа ту је и збирка кратких прича “Весела пошиљка” где се описују симпатични доживљаји две другарице. Детињство у модерном свету је углавном одређено школом и кућом, али ту су неке нове игре и нови несташлуци.

  Извор: Вила ас