Одбојка: Пораз у Ваљеву после велике борбе

Одбојкашице Златибора славе на утамици у Ваљеву

Одбојкашице Златибора изгубиле су од Ваљева резултатом 3:2 (25:22, 18:25, 25:16, 27:29, 15:13) на гостовању у 11. колу Прве Б лиге Србије.

Поразом против једног од конкурената за улазак у виши ранг завршена је година за чајетинске одбојкашице које се тренутно налазе на месту са којег се улази у Прву лигу.

Чајетинке су после осцилација у игри оба тима изгубиле први сет са 25:22, али су имале сјајан налет у другом сету уз одличну игру Анђеле Јовановић. Након што су са 25:18 изједначиле, уследио је нови пад и изгубљен трећи сет са 25:16. Капитенка Александра Пантовић и њене саиграчице показале су велику борбеност и на разлику освојиле четврти сет (29:27) и тако избориле тај брејк. Од почетка је било јасно да ће нијансе одлучити меч у дворани Студент, а домаћи тим је имао више среће и дошао до победе у напетом дербију.

Златибор годину завршава са скором од девет победа и два пораза, а исти учинак имају Врање, Лесковац 98, док је на првом месту управо Ваљево са 10 победа и једним поразом  на половини такмичења. Следи пауза у Првој Б лиги, а играчице Станка Брашанца ће сезону наставити крајем јануара утакмицом против Радничког на домаћем терену.