Одбојка: Златибор победом започео 2021. годину (видео)

У првој утакмици наставка такмичења у Првој Б лиги одбојкашице Златибора савладале су на пакету дворане "Спортског центра Чајетина" екипу Паноније са 3:1 (25:15, 21:25, 25:20, 25:20), за нешто више од сат и 40 минута игре. Чајетински састав дошао је до 24. освојеног бода у лиги.

После убедљиво добијеног првог сета, није деловало да ће Златибор имати већих проблема да овај меч реши у своју корист. Међутим, гошће су већ у другом периоду показале знатно боље издање, већи део сета водиле са три поена разлике, а у једном тренутку и са дупло већом разликом.

У веома изједначеном трећем сету домаћи састав је пресудне поене освојио при резултату 12:11, серијом 5:0, којом је стекао недостижну разлику. У четвртом је такође било веома неизвесно, оба тима су имала вођство у одређеним тренуцима, али је Златибору у завршници сета успешан смеч, уз неколико грешака противничких играчица, донео победу.

Поједине играчице добиле су знатно већу минутажу него у неким претходним мечевима, пре свих Магдалена Мићић, на чији сервис је у првом сету Златибор преокренуо резултат при почетном вођству ривала.

Чајетински тим дошао је овим тријумфом до седме победе у 10 одиграних мечева.

ОК Златибор: Тошић А, Селаковић, Луковић, Батинић, Милошевић, Смиљанић, Мићић, Тошић И, Власоњић, Павловић, Пантовић, Јовановић, Митровић, Раденовић. Тренер: С. Брашанац

ОК Панонија: Бадањац, Колбас, Мајкић, Гаврановић, Савић, Ђурковић, Јовановић, Станојев, Штрбац, Стојановић, Мандић. Тренер: М. Шатора