Одбојка: Златибор убедљив против Ивањице (видео)

Одбојкашице Златибора савладале су на паркету дворане "Спортског центра Чајетина" екипу Ивањице са 3:0 (25:19, 25:10, 25:11), у утакмици 16. кола Прве Б лиге. Чајетинкама је ово 11. победа у 14 одиграних утакмица, пета узастопна у лиги, тако да сада имају 34 освојена бода.

Док је Златибор одиграо најконстантнију, ако не и најбољу утакмицу у овој сезони, гошће су у овај меч очигледно ушле недовољно опорављене од пораза у пет сетова од лидера, АС Батајнице, у утакмици која је одиграна пре три дана.

Иако су мечеви ове две екипе претходних година углавном били веома неизвесни, овога пута та неизвесност је скоро у потпуности изостала. Изузетак је био први период, у којем су тимови били поприлично изједначени, у неколико наврата се смењивали у вођству, да би у завршници домаћи састав конкретнијим нападом успео да дође до освајања сета.

У наредна два периода Чајетинке су у потпуности доминирале, успевајући да већим делом оба сета очувају двоцифрену предност у поенима.

Већ средином наредне седмице Златибор ће одиграти одложену утакмицу са екипом Зајечара, тако да и у наредном периоду настављају одигравање утакмица у ритму среда-субота.

ОК Златибор: Тошић А, Селаковић, Батинић, Тошић С, Милошевић, Смиљанић, Мићић, Тошић И, Власоњић, Павловић, Пантовић, Јовановић, Митровић, Раденовић. Тренер: Станко Брашанац

ОК Ивањица: Дамљановић, Поповић, Аврамовић, Милутиновић, Фончева, Ресимић, Мојовић, Јевђовић, Ђирашевић, Милутиновић, Парезановић, Кимчетић, Ђорђевић, Босиљчић. Тренер: З. Фончев