Одржана 40. седница СО Чајетина (видео)

Без обзира на велики број тачака Дневног реда које су се данас  нашле пред одборницима, 40. седница СО Чајетина је релативно брзо завршена. Нешто више полемике изазвале су две тачке које су се тицале рада депоније "Дубоко" у Ужицу .

На данашњој седници СО Чајетина усвојен је Плана детаљне регулације за подручје кружног тока “Тић Поље“. Наиме, после кружног тока који је изграђен на Златибору у плану је да се  изгради још једно на месту  скретања од  бензинске пумпе на Златибору  ка Сирогојну, све у циљу лакшег и безбеднијег регулисања саобраћаја.

"Предвиђене су и стазе које ћемо радити на овом простору од Тић поља до хотела Зеленкада, односно до самог центра Златибора где ћемо изградити савремене пешачке и бициклистичке стазе, тако да ћемо овај простор решити урбанистички сигурно ускоро и са овим стазама о којима смо говорили. Касније планирамо од нашег кампа, односно од Тић поља, продужимо ове стазе до станице гондоле која ће бити у насељу Рибница, поред Рибничког језера. Тачније, третирамо читав овај простор и ускоро ћемо имати све ове стазе које ће бити на задовољство свих оних који живе на Златибору и Чајетини и туриста,"

предсеник Скупштине општине Чајетина Милоје Рајовић. Усвојени су и извештаји о раду за 2018/2019 . годину и годишњи план рада за радну 2019/2020.годину Предшколске установе “Радост“ Чајетина; као и две тачке које се тичу измене плана рада КЈП "Златибор" Чајетина.Нешто више су се одборници задржали на тачкама које су се тицале рада депоније "Дубоко" у Ужицу.

 "Било је питање одборника како функционише "Дубоко", чули смо информације да желе и неке општине из нашег суседства да се прикључе овој депонији. Ми немамо ништа против тога у оном делу да они реше та питања на њиховој територији где им је предвиђено. Сматрамо да јавно предузеће "Дубоко" функционише добро и да би неко довожење отпада са неких удаљених локација пореметило рад овог нашег предузећа и да то не би било ни економски ни у неком другом смислу, видећемо како ће то све ићи. Сматрамо да ове наше општине, наши суседи, треба да раде посебно депонију где би одлагале свој отпад. Таква је пракса у читавој Србији, мислим да и они треба да се фокусирају јер једино ако сами реше своје проблеме, то ће бити трајно решење, а привремена решења нису добра,"

додаје Рајовић. На данашњој седници је такође донета одлука којом се омогућава житељима сеоских месних заједница озакоњење објеката на основу захтева које су поднели до 2015. године, уз поштовање параметара трошкова за планску документацију и друго.

https://www.youtube.com/watch?v=ITnkT2l1adE

Мирјана Ранковић Луковић