Осми тријумф пионирки ОК Златибор

Пионирке ОК Златибор савладале су на свом паркету ОК Чачак са 3-0 (25-15, 25-17, 25-9), дошавши до осме победе у девет лигашких мечева.

Чајетинке су још једном показале да се квалитетом издвајају у односу на своје противнике. У сва три сета на време су стицале пристојну залиху у поенима, која им је омогућавала мирнију завршницу. У првом су, после равноправних уводних минута, успеле да се "одлепе" на 9-5, да би све до завршнице сета ту предност одржавале. Још једна серија поена пред крај периода донела им је убедљивих 25-15 и вођство од 1-0.

У другом сету гошће су једини пут биле у осетнијем вођсвту. После вођства Златибора од 4-1 Чачанке преокрећу на 8-5 у своју корист, међутим тада домаћи састав поново враћа вођство (12-9), које се до краја сета додатно увећало (25-17).

Силовити старт трећег сета (9-1) практично је одлучио победника ове утакмице. Златибору је додатно помогла чињеница да су се гостујуће играчице практично предале псоле оваквог заостатка у поенима, тако да је домаћи тим убедљиво потврдио победу на овом мечу.