Папићев меч сезоне за крај групе А

Кошаркаши Златибора поражени су од екипе Мега Бемакса са 96:90 у последњем 10. колу Суперлиге Србије. Тим Вање Гуше одиграо је ефикасну утакмицу у Београду, али је домаћин у последњој четвртини решио дуел у своју корист, док је најбољи меч у сезони одиграо Драгослав Папић.

Искусни крилни центар убацио је 37 поена, уз 10 скокова за укупно 45 индекс корисности, што је најбољи Папићев учинак у сезони. Центар Радомир Маројевић додао је 12 поена уз четири скока, док је Светозар Поповић имао нови дабл - дабл са 14 поена и чак 15 асистенција за 40 минута јер није било повређеног Владимира Величковића.

За Мегу је најбољи меч од повратка после повреде одиграо Костја Мушиди уписавши 27 поена. Још један повратник, Огњен Јарамаз, постигао је 20, а новајлија Лука Ашћерић је додао 15 поена.

Овим тријумфом екипа Дејана Милојевића освојила је треће место у групи А што их у четвртфиналу води вероватно на Партизан, док ће Златибор на ФМП, уколико тим из Железника победи Вршац у последњем колу групе Б у среду.

Да подсетимо, Златибор је овај меч одиграо без резултатског притиска јер се због победе Црвене звезде против Тамиша већ пласирао у плеј оф, који би требало да почне у понедељак 21. маја и игра се на две победе. Мега Бемакс - Златибор 96:90 (25:15, 26:32, 21:29, 24:14) Дворана: Мега фектори, гледалаца: 300, судије: Јовчић, Мрдак, Весковић. Мега Бемакс: Мушиди 27, Мусић, Марјановић 1, Ашћерић 15 (6 ас), Чарапић 4, Јарамаз 20, Битадзе 6, Копривица 4, Самарџиски, Мишковић, Фундић 8 (9 ск). Златибор: Поповић 14 (15 ас, 7 ск), Тмушић, Вулић, Смоловић, Симовић 3, Чорбић, Пантић 5 (7 ск), Ризнић 4, Гуџић 10, Маројевић 17, Папић 37 (10 ск, 5 ас), Спасов. М. Ј.