Победе одбојкашица и кошаркаша за врх, реми фудбалера

Утакмица Златибора и Слоге

Минулог викенда чајетински клубови су на три утакмице остварили учинак без пораза, јер су победе уписали кошаркаши и одбојкашице а пораз фудбалери из Чајетине.

Кошаркаши Златибор Моцарта победила је екипу Слоге са 96:80 на домаћем терену и тако наставила низ без пораза у уводна три кола домаћег првенства.

Меч је био добрим делом уједначен, али су се Чајетинци осетније одвојили у завршној четвртини. Слога је агресивним приступом успевала да парира домаћину, а у добром ритму је нападао плејмејкер Холанд. У другој четвртини екипа Страјина Недовића је први пут дошла до предности од неколико поседа, а полако је почела да проналази добар шутерски ритам. Ипак, меч су у корист Златибора преломили центри, који су били надмоћни у скоку, и ухваћене лопте у нападу су правиле разлику у корист Златибора. У последњем периоду су Чајетинци задржали разлику и тако оправали улогу фаворита.

Најефикаснији у победничком тиму био је центар Милош Глишић са 24 поена уз осам ухваћених лопти и сјајан шут из игре 8/8 за два, 1/3 за три и 5/5 са пенала. Бек Петар Вујачић је постигао 15 поена, док је Лазар Јоксимовић уписао 13 уз шест скокова. За Kраљевчане је добар меч одиграо капитен Стефан Матовић са 14 поена, осам скокова и седам асистенција, а Американац Риан Холанд.

Златибор као лидер такмичења у следећем колу гостује екипи БKK Радничког, а Слога после трећег узастопног пораза дочекује Слободу са својим бившим тренером Владимиром Ђокићем.

Златибор Моцарт – Слога 96:80 (23:24, 25:16, 21:22, 27:18)

Спортска дворана Чајетина; гледалаца: 500; судије: Весковић, Шипка, Kрстић.

Златибор Моцарт: Захирагић, Пауновић 8, Ђорђевић 9, Вујачић 15, Глишић 24 (8ск), Терзић 9, Ђукановић 9, Смиљанић, Kовачевић 9, Јоксимовић 13 (6ск), Марјановић, Чорбић.

Слога: Kостић, Милилчић, Матовић 14 (8ск, 7ас), Холанд 20, Kовачевић, Симовић 5, Павиж 1, Пантелић 3, Kарапанџић 5, Дугалић 11, Савић 15 (6ск), Стаменић 6.

Фудбалери Златибора су одиграли нерешено 0:0 са екипом пожешке Слоге на гостовању у 11. колу Српске лиге Запад. Чајетински тим је после пораза нанизао три узастопна ремија, чиме је дошао до 11. бода у сезони. У наредном колу Златибор ће дочекати Омладинац из Заблаћа који је на последњем месту са пет освојених бодова.

Одбојкашице Златибора победиле су екипу Београда са 3:0 у трећем колу Прве лиге Србије на домаћем терену. Екипа Станка Брашанца је тако задржала максималан учинак и прво место на табели после три рунде.

Меч против добро познатих ривала је био најтежи од почетка сезоне, али су Чајетинке победиле по сетовима  25:22, 25:19, 25:23. У чајетинској дворани је виђена велика борба за сваки поен два непоражена тима. Захваљујући доброј тимској игри, Златибор долази до трећег узастопног тријумфа без изгубљеног сета.

Са првог места другог ранга чајетинске одбојкашице иду на гостовање екипи Ваљева наредног викенда.