За десет домова здравља и три болнице које припадају Здравственом центру Ужице Влада републике Србије и ресорно Министарство здравља определили су срества у износу од 40 милиона динара. Средства су намењена за кречење и уређивање простора. Радови су почели у општој болнициУжице, прибојској и пријепољкској болници, као и Дому здравља Ариље. У току ове седмице радови ће почети и у Дому здрављаЧајетина.
Како је предвиђено овом одлуком у домовима здравља где постоје и опште болнице, радови ће почети при завршетку радова у болницама. Када је у питању Општа болница Ужице приводи се крају реновирање простора Дневне болнице онкологије, а у току су радови и на реновирању зграде у којој су смештена два одељења: грудно и одељење онкологије.
„Ради се потпуна реконструкција мокрих чворова као и кречење и сређивање простора. Извођач „Јадран“ из Београда са својим подизвођачима дао је гаранцију на пет година. Постоји стручни надзор који прати радове и наше захтеве. Сваки динар који је Министарство здравља определило, односно Влада Републике Србије биће уложени за опремање простора који су намењени пацијентима“, рекао је Милош Божовић директор Здравственог центра Ужице.
Рок за завршетак радова је 45 дана па се очекује да ће у наредних десетак дана започети радови бити комплетно завршени, а педвиђеном динамиком одвијају се радови и у другим установама. Поред радова који се изводе новцем Министарства здравља на сређивању простора у Ужичкој Општој болници ради се средствима локалних донатора. Захваљујући њима, крајем прошле године отворена је нова уролошка амбуланта. Поред тога ангажовањем лица која су на издржавању затворских казни и материјалу који су донирали привредници окречено је ОРЛ, инфективно, очно и одељење максилофацијалне хирургије.
„Наредних десетак дана у ушној и интернистичкој амбуланти биће замењена столарија. Нова ПВЦ столарија је већ набављена и налази се у магацинском простору. Паралелно са тим, на инфективном одељењу добићемо предрачун за замену прозора. У томе нам је помогла Скупштина општине Чајетина и привредници, од којих су неки били заражени трихинелозом. На тај начин су желели да нам се захвале на коректном односу и разумевању, првенствено особља на инфективном одељењу“, истиче Божовић. Он додаје и то да до сада није било проблема и да су сви којима су се обраћали за донаторство радо одазвали позиву.
Због безбедности пацијената као и запослених договорена је сарадња са Министарством унутрашњих послова, односно Полицијском управом Ужице. Тако ће ову установу у току 24 сата полицијске патроле обилазити и до десет пута, а Ужичка болница 24 сата дневно покривена је и видео надзором. Извор: tv5uzice.rs