Пораз кошаркаша у Новој Вароши

Златар-Златибор 102:98  (21:29, 28:25, 22:27, 31:17)

Спортска дворана Нова Варош. Гледалаца: 600 . Судије: Марковић и Ђурић (Крушевац)

Златар:Филиповић 21 (једна тројка), Лековић, Дрлачић 23 (шест тројки),Божић 9 (три тројке), Тртовић 2, Петронијевић 19 (две тројке), Дилпарић 3, Ђурић 11, Варагић 14

Златибор: Тмушић 2, Ђуричић, Брашанац 4, Шекуларац 31 (седам тројки), Пантовић, Сатарић 9, Смоловић 5, Кузељевић 2,Богдановић 16 (две тројке), Стаматовић, Мићевић 29 (четири тројке)

У узаврелој атмосфери дворане у Новој Вароши и правом кошаркашком рату на паркету, Златибор је доживео други пораз у првенству и препустио екипи Прибоја врх табеле. Ни велика подршка навијача који су дошли из Чајетине и са Златибора, ни 15 поена предности крајем треће четвртине, ни бриљантни Шекуларац и Мићевић, нису били довољни да се забележи победа. Одсуство повређених Павловића и Мајсторовића, лоша игра у одбрани и несналажење појединих играча у битним утакмицама, судијски критеријум апсолутно наклоњен домаћину и фанатично борбени домаћин су разлози пораза. А почело је добро. Први период добио је Златибор са 8 поена предности, иако су судије досудиле чак 11 фаулова госту а домаћину само 4 ? !Шекуларац је сјајно чувао Филиповића и убацио три тројке,а Мићевић постигао 11 поена. Смоловић је био ван игре и није показао ни делић могућности. Други период отворили су тројкама Божић и Мићевић, а онда су судије доделиле техничке грешке обојице тренера иако је ратоборно расположени тренер домаћина Думић дошао до клупе Златибора. Очита намерна лична грешка није досуђена Дилпарићу, а млади Дрлачић је повезао две тројке и показао да ће бити играч одлуке. На одмор се отишло са пет поена предности Златибора.

Навијачи домаћина крајње увредљиво су вређали тренера Радовића, навијачи Златибора бодрили су свој тим који је у трећој четвртини имао период најбоље игре. Домаћин је пробао са зоном, Мићевић, Богдановић и Шекуларац су тројкама, на три минута пре краја овог периода, донели највећу предност Златибору (76:61). Али одмах је домаћин направио серију 6:0 и остао у сусрету. У последњих десет минута ушло се са предношћу гостију од 10 поена али грешке Брашанца и Тмушића дале су домаћину шансу да се сасвим приближи. Неколико минута контра ритма и у заглушућој атмосфери кошаркаши Златара су пет минута пре краја изједначили на 86:86. По два промашена слободна бацања Брашанца и Богдановића и непотребан пети фаул Богдановића довели су до предности Златара коју су Шекуларац и Мићевић стизали тројкама, а Сатарић се добро борио под кошем али се разиграо Ђурић и уз Дрлачића и Петронијевића донео победу домаћину.

Кузељевић је са линије пенала смањио на 100:98 али је Ђурић узвратио и то је био крај. Тренер домаћина се веома вулгарним начином радовао и провоцирао госте, а наравно да се код  победника одмах нашао и тренер Прибоја Долаш. Сада је рачуница за Златибор јасна. Све победе до краја и победа над Прибојом већа од 7 поена воде у виши ранг.