Пораз одбојкашица Златибора после пет сетова (видео)

Одбојкашице Златибора поражене су у 2. колу Прве Б лиге од екипе Ваљева са 3:2 у сетовима. Утакмица је одиграна у дворани "Спортског центра Чајетина", без присуства публике. Златибор сада има половичан учинак, од по једне победе и пораза.

Чајетински тим је за мање од 45 минута успео да поведе са 2:0 у сетовима (25:17, 25:17), уз посебно запажену улогу новопридошле Анђеле Јовановић. Домаћи састав је био конкретнији у нападу, имао успешан блок, био надмоћнији практично у сваком сегменту игре. Међутим, иако се чинило да ће без већих проблема доћи до другог тријумфа у сезони, то се није догодило.

У трећем и четвртом сету виђена је практично идентична ситуација - резултатска неизвесност трајала је више од половине оба периода, после чега је у домаћем тиму долазило до психолошког пада који је довео до тога да Ваљево ова два сета добије са 25:18 и 25:16 и дође до поравнања.

Гошће су веома брзо у петом сету стекле четири поена вишка. Златибор је константно сустизао резултат, а после исцрпљујуће борбе дошло се до 13:13. Успеле су домаће играчице да спасу прву, али не и другу меч лопту Ваљевки, које су овај део игре решиле са 16:14 и после преокрета дошле до победе у овом сусрету.

У наредном колу Златибор ће гостовати екипи Радничког из Крагујевца. ОК Златибор: Тошић А, Селаковић, Батинић, Тошић С, Терзић, Петронијевић, Милошевић, Мићић, Тошић И, Пантовић, Власоњић, Павловић, Јовановић, Раденовић. Тренер: Станко Брашанац

ОК Ваљево: Симић, Петаковић, Максимовић А, Пантелић, Бељић, Ристивојевић, Новокмет, Челић, Зарић, Максимовић М. Тренер: Р. Стојановић