Први пораз Златибора у сезони у невероватном мечу против Борца

Дуел Златибора и Борца

Кошаркаши Златибора изгубили су од Борца из Бања Луке са 90:93 у другом колу НЛБ АБА2 лиге у првој утакмици регионалног такмичења у Чајетини. У невероватној утакмици пуној узбуђења Чајетинци су доживели први пораз ове сезоне, после продужетка.

Златибор је био у резултатском заостатку у првом полувремену, а веома слабо одиграна друга четвртина омогућила је гостима да стигну до велике преднсоти, а највећа је била 19 разлике почетком треће четвртине. Тренер Страјин Недовић је протестовао због судијских одлука због чега бива искључен у 27. минуту, након чега је тим водио помоћни тренер Иван Тмушић.

Поентерска серија Глишића, Ђукановића и Вујачића уз гласну подршку са трибина омогућила је да Златибор пређе у вођство 73:72. Ипак, агресивност и чврстина Борца нису попуштали, па не долази до потпуног преокрета иако је Ковачевић фаулиран на три секунде пре краја при заостатку од једног поена, али погађа само једно од три слободна бацања. Тако се одлази у продужетак у ком су домаћи остали без нападачких решења, а током целог меча су испод свог нивоа шутирали за три поена са само 25% успешности.

Најефикаснији у тиму Златибора био је Брано Ђукановић са 25 поена, док је 17 постигао Петар Вујачић, а по 12 поена су убацили Милош Глишић и Марко Ковачевић. Центар Борца Ђорђе Тополовић имао је 21 поен и седам скокова, док је амерички бек Тајрон Херис скупио 19 поена, пет асистенција и четири скока.

После историјске прве међународне такмичарске утакмице у Чајетини, Златибор наставља сезону утакмицом у Кошаркашкој лиги Србије, против краљевачке Слоге, у суботу 19. октобра од 18 часова, такође у Чајетини. У другој утакмици групе Д АБА2 лиге у четвртак играју Шибенка и Илирија, која је следећи противник Златибора у лиги за две недеље.