Реми Златибора на отварању нове сезоне

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 против Графичара у првом колу Прве лиге Србије на домаћем терену. Екипа Предрага Ристановића је на отварању сезона на добро попуњеном стадиону Швајцарија показала назнаке добре игре и сигурности, али и да је новом саставу потребно још уигравања.

Први меч као капитен Златибора одиграо је Петар Јовановић, а први пут у историји клуба на званичном мечу играо је један Јапанац - нападач Рио Тачибана. Цео меч за филијалу Црвене звезде одиграо је Дејан Видић, задавши доста проблема одбрани свог бившег клуба из којег су га црвено - бели зимус откупили.

За екипу Графичара ово је била прва утакмица у друголигашком рангу, па су опрезно кренули у деби, док је са друге стране према приказаном у првих 45 минута било  јасно да измењена екипа Златибора има још простора за напредак како би се ново лице тима свидело домаћим симпатизерима. Већ у првом полувремену, Београђани су имали озбиљније шансе, покушавао је Гамбијац Маронг, али није био прецизан, док је голман домаћих Чупић одлично одбранио његов ударац у 33. минуту из шеснаестерца. Најбоља шанса за чајетински тим у првом делу био је слободан ударац у 46. минуту са 20ак метара, али леви бек Башановић није био довољно прецизан.

У другом делу, домаћи су показали више иницијативе, тренер Ристановић увео је вишег нападача Ђокића, а омаленог Тачибану померио на страну, па су дуге лопте опет могле бити опасне. Златибор је запретио средином полувремена контром коју је повео Јапанац, а ударцем је завршио Јовановић, али је био непрецизан. Домаћи састав је дуже имао лопту у поседу, али су и гости имали своје шансе, највише преко Видића који се, као у златиборским данима, добро градио и разигравао саиграче. Имао је и две озбиљне шансе 15ак минута пре краја, али је најпре ногом промашио гол, а потом главом добацио само до Чупића са неколико метара. Млади голман Златибора истакао се и у самом финишу меча када је одбранио ударац Станојева из близине после добре полуконтре, док је Златибор у међувремену претио из прекида, али без ударца у оквир гола.

С обзиром да туристичка сезона још траје, утакмицу су посматрали и туристи, као и тимови који су на припремама, поред локалних љубитеља фудбала. Меч на Златибору гледао је и нови селектор младе репрезентације Србије Нешко Миловановић. Меч Графичара, за који наступају играчи Црвене звезде на позајмицама, уживо су испратили и некадашњи чланови београдских црвено - белих Александар Луковић и Душан Анђелковић.

У суботу су одигране још две утакмице Прве лиге Србије у којима је крагујевачки Раднички код куће победио имењака из Пирота са 3:0, док су Синђелић и Нови Пазар, који је добио прилику да се такмичи уместо Борца, одиграли нерешено 1:1 у Београду. У другом колу Златибор гостује управо Новом Пазару.

Златибор: Чупић, Тодоровић, Анђелковић, Глишовић, Башановић, Стојановић (од 50. Крушевац), Недељковић, Дивац, Вукићевић (од 45. Ђокић), Јовановић, Тачибана (од 90. Стојановић).

Графичар: Савић, Станојев, Конатар, Стојић, Марјановић, Мркела, Ђорђевић, Маронг ( од 77. Гаврић (од 82. Пановић)), Дабић, Фићовић, Видић.