На списку Агенције за приватизацију, која је огласила продају 502 предузећа у Србији, нашле су се установе здравствене и социјалне заштите, међу којима и Специјална болница Чигота. O овoj теми директор "Чиготе", Александар Симић, је рекао:
"Неопходно је пре приватизације урадити детаљну анализу свих рехабилитационих центара у Србији, од тога којом дијагностиком се баве, шта лече и потребама државе за тим услугама. Имамо лош пример приватизације оваквих установа у Словенији, где су после продаје сви рехабилитациони центри претворени у велнес центре, потпуно занемаривши медицинску делатност у њима и имају сада проблем са рехабилитацијом својих пацијената".
Када је Влада РС 2007. године расписала приватизацију СБ "Чигота", реаговао је Републички фонд за пензијско и социјално осигурање, стопиравши је тужбом. Одлуком Вишег суда, тада је Специјална болница припала ПИО фонду који је и учествовао у њеној изградњи. Међутим, однедавно је ово питање поново отворено.
"Специјална болница Чигота на Златибору, која ове године слави јубилеј од 50 година постојања, послује на задовољавајућем нивоу и није ни у стечају ни у реструктуирању", наглашава Симић. У њој се лече пацијенти од хипертиреозе, карцинома штитасте жлезде, метаболичких поремећаја и долазе пацијенти на рехабилитацију после ортопедских операција. Такође је и научно наставна база Медицинског факултета у Београду, чији професори - ендокринолози, ендохирурзи, неурохирурзи и кардиолози сваког викенда примају пацијенте на Златибору. У исто време сарађују и са Медицинским факултетом из Фоче, а њихови студенти овде обављају вежбе из нуклеарне медицине. О значају популарних програма "Чигота" и "Чиготица" не треба посебно говорити.
"Пацијенти у Чиготу долазепреко ПИО фонда. Развили смо и физикалну медицину, тако да имамо до 40 пацијената оперисаних у ужичкој Општој болници на раној рехабилитацији. Једини у Западној Србији имамо терапијски блок из нуклеарне медицине за лечење карцинома штитасте жлезде радиојодном терапијом", наглашава Симић.
Представници Уније послодаваца, чији су представници чланови УО Фонда ПИО, раније су указивали на то да би реформом пензијско-инвалидског система требало да буде обухваћено и враћање имовине ПИО-фонду, међу којима су болнице и бање које су грађене средствима Фонда. Такође су у више наврата указивали на заинтересованост страних инвеститора за улагања у бањске капацитете у Србији.