Сигурна победа Чајетине за крај јесени на Златибору

Фудбалери Чајетине победили су Лауш резултатом 4:1 у 14. колу Златиборске окружне лиге на стадиону Швајцарија. У 10. победи и последњем мечу Чајетинаца код куће у овој години истакао се Немања Кутлешић са два гола, а стрелци су још били Бранко Цветић и Бранко Божовић.

Домаћа екипа повела је већ у 10. минуту веома лепим голом Кутлешића који је са 20ак метара одлично погодио гол. Чајетина је по пријатном времену за игру одржала предност до полувремена, а гости су на почетку наставка имали прилику да изједначе, али су погодили стативу. Неколико минута касније разлика је дуплирана после поготка Цветића у 54., а убрзо свој други погодак постиже и Кутлешић у 58. минуту за сигурних 3:0.

Лауш постиже гол у 69. минуту после корнера, па Чајетина поново показује слабост у одбрани код прекида, што је један од разлога убедљивог пораза у прошлом колу од Перућца. Да меч не уђе у неизвесну завршницу допринео је Божовић лепим поготком из волеј ударца у 82. минуту.

Чајетина сада има 30 бодова са 10 победа и три пораза на деоби трећег места са Црнокосом, док је лидер и даље непоражени Јасен са 39 бодова. У наредном колу чајетински тим гостује Вишесави.

ФК Чајетина: Тадић, Лазовић (од 30. Божовић), Павловић, Кутлешић, Луковић (од 60. Филиповић), Вујовић, Цветић, Лазаревић, Котуровић (од 46. Дедић), Гукић, Спасенић. Лауш: С. Ћиријаковић, Ћирковић, Љ. Ракић, Јанићијевић, Дробњак, Павловић, Ми. Недељковић, Томашевић, Смиљанић, Мл. Недељковић, Ј. Ћиријаковић. На клупи: М. Ракић, Росић.