Др Александар Јеремић, председник ОО СНС Чајетина, истакао је да је пољопривреда уз туризам главна привредна грана општине Чајетина и да се ова политичка опција залаже за три ствари.
"Прва је формирање управе за пољопривреду и развој села, који ће се састојати од људи из струке и пољопривредних произвођача, друга је освивање Фонда за покретање пољопривредне производње, који мора бити у много већем износу него што је то до сада, а планирамо да то буде 200 милиона динара, што кроз средства која планира да издвоји општина, што кроз разне субвенције које министарсво пољопривреде може да да произвођачима, а треће је покретање задругарства и удруживање пољопривредних произвођача ради брендирања и пласмана наших производа", каже др Александар Јеремић.
Министар правде, Никола Селаковић, истакао је да су грађани општине Чајетина ти који ће одлучивати о даљем развоју општине и о будућој власти, али и о томе како ће изгледати будућа Влада Србије. Он је рекао да се 24. априла одлучује да ли ћемо да имамо јаку, стабилну, одговорну и озбиљну владу, јер су грађани Србије у претходне 2 године видели како ради влада коју нису састављали страни амбасадори ни домаћи тајкуни и која није била састављена од 20 малих странака, међу којима је свака гледала како да уцењује.
"Оваква влада је почела да изводи земљу из рецесије, почела је да смањује незапосленост, успела да инфраструктуру гради више него претходних неколико влада заједно. Србија је ушла у период привредног раста. У прошлој години то је 0,8 одсто, а ове ће то бити 1,8 % и то по прогнозама међународних институција", нагласио је Селаковић.
Он је додао да општина Чајетина има приходе, потенцијале и могућности и да заиста мислим да уједињени могу да ураде много више.
"Морам да вам кажем једну ствар - мислим да сам лично томе допринео. Др Ацо Јеремић имаће мој глас, јер ће моја фамилија која овде живи, гласати за њега. Да ја нисам имао нормалан, земљачки став, људски, према руководству општине Чајетина, данас би то исто руководство на овим изборима имало аргумент више да нападне и мене и моју странку. Ја то нисам хтео да дозволим, јер је људски помоћи свом родном крају. Увек ћу помагати Чајетини, а помагаћу и више", истакао је Никола Селаковић, министар правде.
Драган Гламочић, саветник премијера за пољопривреду, истакао је да је будућност српских пољопривредника у удруживању и да само тако могу озбиљно наступити прво на нашем, потом на еврпоском, па тек онда на великом руском тржишту.
Државни секретар министарства пољопривреде, Жељко Радошевић, рекао је да пољопривреда у Србији јесте и у будуће ће бити најважнија привредна грана и на то указују сви показатељи, као и страни државници који су долази у нашу земљу и контакти које премијер Вучић има са најразвијенијим земљама Европе и света.
"Суштина је та да је развојна шанса Србије заправо развој пољопривреде. Ми сигурно нашим мерама аграрне политике тежимо да будемо добри домаћини и да располажемо једино и искључиво оним средствима која су нам аграрним буџетом опредељена. Та средства нису довољна, али у овом тренутку морамо да дамо максимум доприноса да сваки динар који је издвојен из буџета, а то је динар грађана Србије, буде уложен у праве ствари. Морају се дефинистаи одређене мере у аграрном буџету и да покушамо да уједначимо потрошњу из аграрног буџета и да то не буде 70 на према 30, него да се заиста потрудимо да што више средстава из тог буџета заврши и у Златиборском округу и у Шумадији, као и у осталим деловима наше земље. Карактеристика одговорних влада је чињеница да доноси непопуларне мере и поред јасног сазнања да ће 2016. година бити година избора и морали смо да умањимо средства за директне подстицаје са 12 на 4 хиљаде, јер је недопустиво да просечно газдинство у Војводини по тој мери има и по 4.000 евра, а у Србији око 600 евра. То нам није циљ и аграрна политика се мора креирати и бити спроводива на територији читаве земље", додао је Жељко Радошевић.
Нада Џелебџић, zlatiborpress.rs
https://www.youtube.com/watch?v=l3VcS_rfUz0