Убедљива победа "Златибор Голд Гондола" против "Здравља" Лесковац

кк златибор

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су Здравље са 100:83 у 18. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије у Спортској дворани у Чајетини. Бранилац прволигашке титуле је до 14. победе у сезони дошао са чак 20 убачених тројки, а задржао је непобедивост на домаћем терену.

Екипа Страјина Недовића је отворила утакмицу са пет везаних тројки, односно 6/7 у шуту за три у првој четвртини чиме је рано стекла двоцифрену разлику. Лесковчани који се боре за опстанак су тешко могли да парирају распуцаном домаћину, али у другој четвртини убацују 30 поена предвођени америчким играчима. Ипак, Златибор је чувао предност од 14 поена на полувремену, и победа се до краја није доводила у питање. После неколико недеља, сви играчи Златибора су били на располагању, па су сви добили и минутажу на овом мечу. До краја је достигнута стотка, али не и рекорд од 25 убачене тројке, који свакако држи чајетински тим.

Најефикаснији у победи био је крилни центар Виктор Ковачевић са 21 поеном и шест скокова, док је капитен Брано Ђукановић постигао 19 уз шест асистенција. Сјајан у шуту споља био је и Јан Ребец са 18 поена, односно 5/6 у шуту за три. У 14. поразу Здравља је 16 поена убацио Џордан Калахен, а један мање Елвис Харви. Бивши играч Златибора Алекса Николић је убацио осам поена, а публика је аплаузом поздравила свог некадашњег члана Санела Мукановића, сада помоћног тренера у лесковачком тиму.

Утакмица је почела минутом ћутања због преране смрти кошаркашког тренера Дејана Милојевића, освајача европског злата и власника индивидуалних рекорда из играчких дана у дресу Будућности, Партизана и Валенсије, који је као тренер осам година радио у Меги, а освојио је и НБА шампионски прстен као помоћни тренер у Голден Стејту. Минут ћутања одржан је и у знак сећања на Раденка Вуксановића Цицка, спортског новинара из Чајетине који је много помогао раду КК Златибор.

У наредном колу чајетински тим гостује Младости у Земуну, у петак 25. јануара, а после те утакмице Златибор учествује на четвртом турниру АБА2 лиге у Новом Саду.

Извор: КК Златибор - Чајетина