Угроженост младих у саобраћају , према статистичким подацима, је велика било да говоримо о њиховом учешћу као возачима, сапутницима или пешацима. Сваки трећи који изгуби живот у саобраћајној незгоди спада у категорију младих у , а сваки други погинули у том скору је возач. У циљу превентиве ове статистике, Савет за безбедност саобраћаја општине Чајетина организовао је предавање на ову тему.
"Наше приче немај снагу и јачину колико данашњи предавач, Славиша Савић из Шапца који својом кампањом "И даље возим" показује последице лошег понашања и не примењивања мера безбедности у саобраћају. Наиме, он је остао особа са инвалидитетом као последица у саобраћајној незгоди и жели своје негативно искуство да предочи нашим другарима, пријатељима, родитељима, младима из школе и да спречи евенруалне саобраћајне незгоде. Оно на чему ми инсистирамо је да се саобраћајна незгода може спречити и нико од нас не жели да му било ко, неко њему близак буде статистички податак саобраћајне незгоде", рекао је Срђан Радовић, СЗБС
Оваква предавања одржана су до сада у преко 40 градова и општина у Србији, а присуствовало им је око 25 000 младих .
"Пре свега желим да се захвалим СЗБС општине Чајетина и самој општини који су ме позвали да данас овде пред преко две стотине младих одржим ово предавање. Надам се да ће то утицати на побољшање њихове безбедности. Моје колеге и ја трудимо се да изношењем наше приче помогнемо младима и да то негативно искуство које смо имали не дозволимо да ико доживи него да практично праву поуку извуку из наше приче", каже Славиша Савић, "Још увек возим".
Путем друштвених мрежа и ФБ странице "Још увек возим" , они који су имали прилику да присуствују овим трибинама остављају своје позитивне утиске и оно што је још битније - причу шире даље, што ствара наду да ће овакав вид презентације и преношења искуства утицати позитивно на њихову безбедност.
Мирјана Ранковић Луковић