Златибор као примамљиво туристичко место, занимљив је и познатим личностима. И музичар Владо Георгиев је са породицом провео део зимског одмора на овој планини. Популарни извођач поред одмора, радо би поново наступао пред златиборском публиком.
Популарни певач на Златибор долази од детињства. Како каже, не свиђа му се високоградња у центру, али сматра да је добра страна Златибора, планине са два лица, што је леп и зими и лети.
"Свиђа ми се Златибор од детињства. Од малена је некако био станица где год да се путује, Златибор је био успут. У међувремену заволиш места на која свраћаш. Ја специјално волим хотел Палисад, највише од свега и ту увек долазим и осећам се као код куће. Волим ресторан Златни бор, волим Колибу, да ухватим круг... Не свиђа ми се баш у ком смеру иде овај сами центар и колико се дешава нека високоградња и ове зграде са пуно спратова, али кад падне снег, мало то сакрије. Уопште, природа и Златибор ван центра су за мене прави Златибор,"
каже прослављени музичар који је на Златибору наступао два пута, првог маја 2011. године на Краљевом тргу и на прослави 50. рођендана хотела Паслисад.
"Овде је увек добро, концерти су увек супер, додуше имао сам два. Из непознатих разлога ме некако често заобилази туристичка организација и људи који праве програм на Златибору. Волео бих да се мало то и промени, па да мало чешће овде наступам,"
каже некадашњи члан жирија у програму "Први глас Србије" и додаје да постоји разлика када се свира на различитим местима:
"У туристичким центрима дођу људи од свуда и не можеш да класификујеш јер постоје нека места рецимо у Војводини где публици треба време да се дигне и проради, а онда одеш рецимо на југ у Ниш или Македонију, где су људи одмах на првој песми у експлозији, у еуфорији или када свираш лети на мору па су људи у потпуно другом амбијенту, растерећени. Интересантно је кад су помешани људи, буде од сваког по нешто, и свако ти да неку енергију, лепо је".
Георгиев сам пише своје песме и одмор на Златибору може да утиче на инспирацију, која долази из живота:
"Ти заправо не можеш знати када си акумулирао неку емоцију коју си касније претворио у песму или си срочио у неки текст. Једноставно, то се прикупља, и негде у једном тренутку изађе из тебе као на неку чесму, на неки вентил. У принципу, кад се човек умири, кад се пресабере негде, онда му се врате све те неке турбулентне ситуације из подсвести, које је мозак негде склањао са стране да не секирају нон стоп. Али, онда седнеш, пишеш песму, и то некако иде само по себи, надовезује се и тако настају те приче, ти текстови па самим тим и та мелодија која прати то све амбијентално."
Кантаутору из Херцег Новог стварање музике је олакшано јер ради у свом студију и наглашава да је у дигиталној ери уметност угрожена јер је се бесплатно преузима. Након неколико објављених синглова у претходним годинама, Георгиев завршава четврти албум са називом Боемски, који ће имати другачију, претежно акустичну атмосферу и озбиљније текстове.
https://www.youtube.com/watch?v=nX4_bg52luI&feature=youtu.be"Нови албум је један излет, ја бих га назвао илустрацијом. Није тако карактеристично комерцијалан у смислу да је одмах нешто хитично и предопадљиво. То су углавном акустичне песме, са живим инструментима. Као некада, оркестар који се навежба по аранжману. Кад ја мислим да је то то, и да боље не може, мада ја мислим да увек може боље, али бар знам да станем и кажем, е ово је сад стварно довољно. Музика је сведена, како би текстови који су нешто јачи, тенденциознији, озбиљнији, дошли до изражаја. Покушао сам да направим фузију једноставне музике, али не баналне, јер то не могу да поднесем. Три акорда могу да буду врхунска уметност, а 100 неких хармоније може да звучи врло банално. Само је поента у односу. Нови албум ће бити нешто мало другачији, мелодијски врло блиско, мислим да ће се људима допасти. Самим тим уз песме, ја бих рекао, сажете, и албум се зове Боемски. Мислим да чак и јесам боем што не значи то што мисле таблоиди. Боем може да буде човек који ништа не конзумира, али боемски размишља. Боемски су текстови због слободе рећи нешто и упаковати то у неку музику."
Поред проблема са заштитом ауторских права, 42-годишњи уметник забринут је и због односа у друштву који утичу на његову каријеру.
"Због мојих приватних и људских ставова све мање наступам, зато што неко мисли да ја не треба да наступам. Нећу им придавати значаја, али јасно је да причам о политици. Тренутно је амбијент такав да ако ниси уз власт, аутоматски си против власти и треба ти што је могуће више забранити појављивање. Све је мање места где може да наступи човек који није политички и партијски полтрон, што ја нисам нити ћу икада бити,"
каже Георгиев сваке године жељно ишчекује боравак на броду са породицом и пријатељима, а 2018. годину ће памтити по неколико јаких догађаја:
"На првом месту, добио сам другу ћерку, то је била једна поновљена сензација. Добити дете је потпуно лудачки осећа, потпуно вансеријски и не мери се ни са чим. Било је незгодних ствари које су ми се дешавале, на сву срећу сам их превазишао. Мислим да је то чак и добро и Божија воља, јер човек треба да буде окружен правим људима и правим пријатељима."
За разлику од пловидбе на мору, барба Георгиев се слабије сналази пловећи на снегу.
"Кад буде готова Гондола, пловићемо Гондолом!"
поручује Владо Георгиев за Златиборпресс.