Као део пројекта Подршка инклузивном образовању и обуци за свакодневни живот деце и младих са сметњама у развоју, у Ужицу се редовно реализују радионице са волонтерима и ученицима Специјалне школе „Миодраг В. Матић“. Четрдесет младих волонтера из Ужица и Чајетине је почетком године похађало обуку за повећање компетенција и вештина за обезбеђивање подршке деци и младима са сметњама у развоју, а обухваћене су теме као што су развој инклузије, асиситвне технологије, законски прописи у пољу образовања и социјалне заштите деце са сметњама у развоју, тимски рад и комуникација са децом и младима са сметњама у развоју. Обуку је реализовао Ужички центар за права детета, а након обуке, у Чајетини и Ужицу је формиран Волонтерски сервис.
Чајетински волонтери, како је предвиђено пројектом, током 12 месеци учествују у радионицама у оквиру Дневног боравка за децу са смтњама у развоју у Чајетини, а млади ужичани реализују радионице са ученицима Специјалне школе „Миодраг В. Матић“.
На последњој радионици, младе волонтерке са Учитељског факултета у Ужицу су правиле дидактички материјал по Монтесори методи за српски језик, који се користи у настави са децом са сметњама у развоју. Координатор волонтера је Сандра Шоботовић, дефектолог у школи „Миодраг В. Матић“.
У Србији, пројекат реализује основна школа „Димитрије Туцовић“ у сарадњи са Удружењем грађана Златиборски круг из Чајетине и Специјалном школом „Миодраг В. Матић“ из Ужица.
У Црној Гори, реализатор пројекта је „Дневни центар за децу и омладину са сметњама и тешкоћама у развоју Пљевља“, у сарадњи са Центром за децу и младе са сметњама изБерана, средњом школом „Танасије Пејатовић“ из Пљеваља и Удружењем родитеља деце са сметњама „Зрак наде“.
Пројекат је део програма прекограничне сарадње Србије и Црне Горе, траје 15 месеци, а финансира га Европска унија.