Златибор дошао до седме победе у Краљеву

Детаљ са утакмице  Слога - Златибор

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Слоге са 76:64 на гостовању у 10. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. Чајетински тим је у Краљеву меч преломио у другом полувремену када је дошао до двоцифрене разлике.
Иако није био на уобичајено великом броју поена, Златибор је одиграо добро у одбрани јер је примио само 25 поена у другом полувремену. Екипа Страјина Недовића је агресивном игром надоместила и једноцифрен број убачених тројки (6/20), а била је боља од ривала у односу освојених и изгубљених лопти.
Најефикаснији у седмом тријумфу Чајетинаца био је Виктор Ковачевић са 17 поена и шест скокова, док је поен мање убацио капитен Брано Ђукановић који се опоравио од прелома носа и наступио је без заштитне маске. Двоцифрен поентерски учинак имао је још и Јан Ребец са 14 поена и три асистенције. За Слогу је 16 поена постигао центар Богдан Савић.
Златибор са утакмицом мање има скор 7/2, док Слога остаје у доњој половини табеле са три победе и седам пораза. Чајетински тим следећи меч игра у среду против Динамика, што је надокнада деветог кола. Меч ће се одиграти од 16 часова у дворани на Дорћолу, иако је раније проглашено да у овој дворани не постоје услови за играње КЛС-а.

Слога - Златибор Голд гондола 64:76 (19:18, 20:23, 11:19, 14:16)

Хала спортова Краљево, гледалаца 1000, судије: Јовчић, Јурас, Станковић.

Слога: Андрић, Петровић, Ковачевић 12 (7 ас), Савић 16, Микавица 5, Јордовић 2, Кангу 8, Павић, Симеуновић 12 (8ск), Стаменић 3, Марјановић 2.

Златибор Голд гондола: Захирагић 10, Љутић, Ђукановић 16, Николић 11, Матовић, Смиљанић, Шпан 6 (4 ас), Ковачевић 17 (6 ск), Вујичић, Ребец 14, Чорбић, Стојичић 2.