Златибор остао на другом месту - Слога одолела у дербију

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 са екипом Слоге из Пожеге у дербију 26. кола Српске лиге Запад на стадиону Швајцарија. Овим резултатом Пожежани су остали на првом месту табеле са два бода више од екипе Предрага Ристановића. На мечу пред пуним трибинама није било голова, али су обе екипе имале пар шанси, а са ремијем је задовољнија Слога, која је имала одличну подршку својих присталица. Прво полувреме је протекло без већих узбуђења, а спорадично су претиле обе екипе из прекида са добрим извођачима попут искусног Игора Стојаковића код гостију и Милана Јокића са друге стране. У другом полувремену је виђен доста јачи ритам којем су допринеле и измене. Прву шансу у наставку имача је Слога када је изблокиран ударац нападача Плазинића после добре комбинације у шеснаестерцу. Десетак минута касније, и Златибор је имао своју најбољу прилику када је, али је голман Глинтић одбранио покушај резервисте Кастратовића. Акција из 69. минута могла је да реши питање победника, а можда и питање првака. Најпре је Стојаковић извео слободњак,бивши играч Слоге Ћировић је интервенисао, Пожежани су тражили пенал због играња руком, а судија Пипер се није огласио. Уследила је контра преко Павловића, који долази до шеснаестерца, успева добро да шутира, али голман Глинтић је закачио лопту довољно да је скрене у корнер. У финишу Златибор није успео да направи притисак, а најбољу шансу имао је играч са склупе гостију Ђукић, али је Дивац добро одбранио шут искоса. После 26. кола у Српској лиги Запад води Слога са 58 бодова, два мање на другом месту има Златибор. На трећем и четвртом месту су Шумадија из Аранђеловца и Смедерево 1953 са по 51 бодом. У наредном колу Златибор гостује управо у Аранђеловцу у јиш једном мечу који је битан за расплет у врху. Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац, Јокић, Анђелковић, Радуловић, Ристивојевић, Павловић, Видић, Вујић, Ћировић. Тренер: Предраг Ристановић. На клупи: Вукашиновић, Савић, Кастратовић, Величковић, Лазовић, Ђурић, Митровић. Слога: Глинтић, Станић, Јевремовић, Марјановић, Николић, Влашић, Ристић, Грујичић, Плазинић, Стојаковић, Килибарда. Тренер: Јовaн Никитовић. На клупи: Радојичић, Јањић, Лакићевић, Глишовић, Божић, Даниловић, Ђукић. https://www.youtube.com/watch?v=aBw3M6U84IA&feature=youtu.be