Златибор уводи нове стандарде, Чајетина се пробудила у финишу јесењег дела првенства

Лидер незаустављив, Јединство намучило Чајетину. У последњем колу јесењег дела Златиборске окружне лиге, наши клубови остварили су победе. Водећи тим првенства, ФК Златибор, фуриозно је завршио први део првенства победом у Перућцу са чак 5-0. Екипа Милана Чанчаревића, иза себе има веома успешну полусезону, у којој је остварила дванаест победа и један реми уз невероватну гол разлику од 60 датих голова и само 3 примљена, тако да на паузу одлази са убедљивом предношћу у односу на најближе пратиоце и као главни кандидат за пласман у виши ранг. С друге стране, ФК Чајетина победом је завршила први део првенства, с обзиром да су савладали Јединство из Каленића са 3-2, головима Кутлешића (два) и Мићића, и тако окончали овај део сезоне у горњем делу табеле. Утакмица између Чајетине и Јединства протекла је у знаку великог броја грешака са обе стране, поготово у првом полувремену, које квалитетом приказане игре, свакако није могло бити оцењено као задовољавајуће. Управо после једне грешке домаћих, Јединство је у 14. минуту спровело контру, коју је ефектним ударцем са двадесетак метара завршио Бобан Филиповић, за вођство свог тима од 1-0. Овом приликом, нешто слабије је интервенисао голман Гавовић, који је имао лопту на рукама, али није успео да заустави ударац Филиповића. Практично у наредном нападу, домаћин има прилику да изједначи преко Кутлешића, али је његов шут зауставио Давидовић. За овај промашај, Кутлешић се искупио у 17. минуту, када је после напада свог тима са десне стране, успео да изједначи резултат на 1-1. До краја полувремена, већина акција оба тима завршавала се на средини терена. Треба истаћи и да је током читавог меча, била присутна велика нервоза у редовима обе екипе, у чему је за нијансу предњачио домаћин. Лоша комуникација између играча на терену у првом полувремену, повремено се чак преносила и на клупу, тако да је домаћи тим само захваљујући слабом издању гостију, који нису ни наступали у комплетном саставу, на паузу није отишао са резултатским заостатком. У наставку, доста боље издање домаћих, који су заиграли знатно ангажованије и с мање нервозе, а за то су награђени већ у 52. минуту – после центаршута Бранка Цветића са леве стране, лопта долази у петерац до Мићића, који ударцем главом доводи свој тим у вођство од 2-1. Само три минута касније, домаћи су имали прилику да удвоструче предност. Капитен Лазаревић прихватио је пас у простор кроз средину, изашао сам пред голмана, али његов ударац завршава поред стативе. У тим тренуцима, домаћи су заиграли пресинг, тако да су после једног пресеченог напада у 57. минуту поново дошли у изгледну прилику, али шут Бранка Цветића брани Давидовић. У наредном нападу, Мићић постиже још један гол главом, али је он оправдано поништен због офсајда. Ипак, у 60. минуту, Чајетина дуплира предност, после још једног пресеченог напада, Кутлешић добија лопту кроз средину, улази у казнени и својим другим голом на утакмици доноси домаћину предност од 3-1. У наредних десетак минута, Чајетина је имала прилику да дефинитивно реши питање победника – најпре је Кутлешићев шут са двадесет метара из слободног ударца завршио поред гола, да би потом Спасенићев шут са осам метара слева, голман Давидовић успео да заустави. У 74. минуту, резервиста гостију, Благојевић, због приговора је добио црвени картон. Једину шансу у овом делу меча, гости су претворили у гол. У 78. минуту, после паса који је упутио капитен, Мирко Филиповић, лопту је примио Коларевић, који са дванаест метара шаље лопту кроз ноге Гавовићу за 3-2. Од овог тренутка, домаћи као да су се повукли, а играчи Јединства су заиграли офанзивније, тако да су само два минута после постигнутог гола, имали шансу да поравнају резултат. Радишић је изгубио лопту испред противничког шеснаестерца, а гостујући играчи су развили контранапад, који је ударцем завршио Бобан Филиповић, али се овај пут голман Гавовић истакао и спасао свој тим. У 87. минуту, после напада домаћих с леве стране, Дедић је проследио лопту до Спасенића, који се нашао у изгледној прилици, али је Давидовић успео да избије лопту испред нападача Чајетине у корнер. Све наде гостију да могу до преокрета потонуле су у 86. минуту, када је капитен, Мирко Филиповић, опасну контру Чајетине зауставио намерним играњем руком, због чега му је судија Солаковић показао други жути картон. На крају, победа Чајетине од 3-2, за укупно двадест три освојена бода на крају јесење полусезоне, док Јединство остаје у доњем делу табеле, са четрнаест освојених бодова. Првенство се наставља у другој половини марта, када ће Златибор играти у Пожеги са Ариљском рампом, док ће Чајетина у госте екипи Будућности из Ариља. ФК Чајетина – ФК Јединство (К.) 3-2 ФК Чајетина: Гавовић, Павловић (од 63. мин. Зековић), Цветић Б, Цвијетић, Цветић Р, Словић ( од 59. мин. Дедић), Лазаревић, Мићић, Спасенић, Кутлешић, Видић (од 68. мин. Радишић). ФК Јединство: Давидовић, Миловић, Бабић, Балчак, Бојић, Филиповић М, Јовичић, Гудурић, Радовановић, Филиповић Б, Коларевић. Стрелци: Кутлешић у 17. и 58. и Мићић у 52. – Филиповић Б. У 14. и Колаевић у 78. Жути картони: Кутлешић, Дедић, Видић – Б. Филиповић, Балчак Црвени картони: М. Филиповић, Благојевић (Јединство) Игралиште: Терен Хотела Палисад (са вештачком травом) Гледалаца: 50 Главни судија: Амер Солаковић Помоћници: Ђорђе Петровић, Ивана Филиповић Делегат: Миодраг Симоновић Табела Златиборске окружне лиге: 1 Zlatibor 13 12 1 0 60 3 +57 37 2 Crnokosa 13 8 3 2 39 12 +27 27 3 Ariljska rampa 13 8 2 3 37 22 +15 26 4 Polet 13 8 0 5 28 16 +12 24 5 Železničar 13 7 3 3 26 17 +9 24 6 Čajetina 13 7 2 4 29 27 +2 23 7 Jasen 13 7 1 5 41 19 +22 22 8 Perućac 13 5 3 5 19 27 -8 18 9 GP Zlatibor 13 5 1 7 25 23 +2 16 10 Jedinstvo (K) 13 4 2 7 29 43 -14 14 11 Višesava 13 3 5 5 20 35 -15 14 12 Budućnost 13 2 0 11 11 35 -24 6 13 Sečica 13 1 2 10 12 48 -36 5 14 Omladinac 13 1 1 11 10 59 -49 4