Бронзана медаља за Радишића на Европском првенству

Чајетински параатлетичар Александар Радишић освојио је бронзану медаљу на Европском првенству у Пољској.

Он је у дисциплини бацање чуња дошао до победничког постоља резултатом 29.98 метара.

Успех је још значајнији јер је прво место освојио најбољи светски такмичар Жељко Димитријевић оборивши светски рекорд са резултатом 34,71. Претходно је на текућем Европском првенству Стефан Димитријевић освојио бронзу у бацању кугле, док је Ивана Петровић освојила сребро у дисциплини бацање диска употпунивши сјајан наступ репрезентације Србије.

Да подсетимо, Радишић је од раније обезбедио пласман на Параолимпијске игре у Токију, а добар резултат је ове године забележио и на отвореном првенству Хрватске када је такође освојио треће место (28,79м).

Након Европског првенства у Пољској уследиће мања пауза, а потом и припрема за највећу светску смотру спортиста. Радишић ће бити други Олимпијац из Чајетине, после Бранке Kузељевић која је учествовала на Зимским олимпијским играма 2006.

(извор и фото: Александар Радишић)