Свечаном доделом награда у великом стилу је завршен ХIII Међународни фестивал спортског филма на Златибору. Први пут је церемонија доделе признања одржана на Краљевом тргу што је била новина која је донела већи број гледалаца.
После четири дана богатог програма са више од 70 наслова докуметарног, играног и анимираног жанра дошло се до круне манифестације. Гран при за најбољи филм на фестивалу добило је остварење „Догодио се - Ратко Рудић“ о најтрофејнијем ватерполо тренеру света који са репрезентацијама Југославије, Италије и Хрватске није изгубио ниједно финале. Аутор филма о легенди ватерпола је Дејан Аћимовић, рад је трајао пет и по година са 125 саговорника, а плод је копродукције РТС-а и ХРТ-а. Рудић је и добитник награде за животно дело која му је уручена на отварању Фестивала.
Награду за најбољи филм о високим моралним вредностима добио је словеначки филм „Земља хероја“, о великој хуманитарној акцији за помоћ сиромашној деци, а у име добитника награду је преузео бивши словеначки скијаш Јуре Франко, освајач сребра на Олимпијским играма у Сарајеву који је и добитник награде фестивала за животно дело.
Најбољи филм о личности у спорту је „Никола Пилић, легенда“, аутора Жељка Мирковића о троструком освајачу Дејвис купа који је био један од првих тренера Новака Ђоковића, а као играч је био део револуционарних промена.
За најбољу фотографију, дизајн и иновативност награђен је филм „ 4:30“ из Русије о слепом математичару који тежи да истрчи маратон за мање од четири сата и 30 минута што је просечно време рекреативаца.
Награду за најбољу режију „Динко Туцаковић“ добио је вишеструко награђивани редитељ Ивица Видановић који је у филму „Жртвована лепота“ о иновативној шахисткињи Милунки Лазаревић применио занимљиву комбинацију играног и документарног материјала.
Међу добитницима главних признања су и три филма из иностранства, најбољи играни филм је „За љубав према игри“, француско остварење о нижелигашком фудбалеру, најбољи дугометражни документарни филм је индијско остварење „Померање планина“ о ултрамаратонској трци дугој 555 километара, а најбољи краткометражни документарни филм је шпански „Лет вилиних коњица“ где се кроз причу екипе у синхроном пливању говори о положају жена у модерном друштву.
Најбољи средњеметражни документарни филм је „Плави лавови“ о успону фудбалског клуба ТСЦ из Бачке Тополе, где се наглашава мултикултуралност.
Посебна признања добили су филмови „Олимпијада у Сарајеву“ аутора Мухамеда Бикића са федералне телевизије, „Зоран Тута Живковић – непобеДИВ“ аутора Владимира Ристића, „На златним скалама“ аутора Александра Милетића о учесницима олимпијских игара из Херцег Новог, француски филм „Олимпијско смеће“, „Били су то дани и године - јединствених 55“ аутора Предрага Милинковића са РТС-а о успесима женског одбојкашког клуба Јединство из Ужица, „Трка на крају света“ Галеба Никачевића и „Од првог до четвртог“ Игора Ивановског о кадетској репрезентацији Македоније.