Фудбал: Финиш кобан по Златибор

Фудбалери Златибора изгубили су од Напретка резултатом 1:2 у 26. колу Суперлиге Србије на домаћем терену.

У дуелу конкурената који се боре за опстанак гости су дошли до победе голом Саше Марјановића у 87. минуту после контранапада. Претходно је Напредак повео голом Алена Мелуновића из пенала у осмом минуту, а изједначио је Марко Момчиловић у 45.

Са овим тријумфом "чарапани" су се одвојили на четири бода предности у односу на чајетински тим, који остаје на 18. месту са 21 бодом, девет поена далеко од прве екипе ван зоне испадања.

По приказаној игри Златиборац није заслужио да остане без иједног бода, јер је нарочито у другом полувремену био тим који је више нападао. Ипак, отварање меча је било на страни екипе Милана Ђуричића јер после почетне иницијативе добијају пенал који је начинио штопер Ламбулић већ у осмом минуту. Прецизан са "креча" био је високи нападач Мелуновић, над којим је пенал и био направљен. Домаћи су протестовали због овакве одлуке судије Симовића, и због још пар ситуација па након протеста жути и црвени картон добијају помоћни тренери Златибора Ђаловић и Тодорић. Играчи тима из Чајетине поправили су игру и све конкретније претили. У 45. минуту долазе до изједначења, после прекида који је извео Елиомар, у гужви у шеснаестерцу се најбоље снашао опорављени Момчиловић и прецизним ударцем левом ногом изједначио.

Осокољени поравнањем које је дошло у идеалном тренутку, домаћи су појачали нападе како би освојили цео плен и престигли директног ривала на табели. Имали су одличне шансе из слободних удараца које су изводили Момчиловић и Елиомар, али се истакао голман Остојић. Нападао је Златибор и по странама и по средини, али нису долазили до правог места за постизање гола. У јеку напада играча у белим дресовима, севнула је контра Напретка по левој страни. Бек Спремо је сјајно истрчао и успео да тачно центрира и пронађе исусног Марјановић. Офанзивни везиста је лепо проналазио своје саиграче током меча, а у финишу се нашао на правом месту и учинио да бодови оду у Крушевац.

У наредном колу екипу Златибора очекује тешко гостовање против Партизана у Београду.

Златибор - Напредак 1:2 (1:1)

Стадион: Градски стадион Ужице, судија: Новак Симовић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Стаменковић, Ламбулић, Момчиловић, Дашић (од 46. Живановић), Крстић, Елиомар, Хаирлаховић( од 71. Миленковић), Севић, Вукић 6.

Напредак: Остојић, Маринковић, Мршић, Миловановић, Спремо (од 92. Зоњић), Костић, Томић (од 75), Рашковић, Чечарић (од 69. Милуновић), Марјановић, Кочић (од 69. Ћуковић) Мелуновић.